Bosch najbardziej ekologicznym przedsiębiorstwem w 2012 r.

Spółka Robert Bosch GmbH otrzymała od rządu landu Badenia-Wirtembergia nagrodę ekologiczną dla przedsiębiorstw. Jury przyznało nagrodę w kategorii "doskonałość energetyczna" w uznaniu "wzorowego pozyskiwania energii odnawialnych, oszczędzania energii oraz opracowywania rozwiązań umożliwiających poprawę efektywności energetycznej".

Bosch najbardziej ekologicznym przedsiębiorstwem w 2012 r.

Lokalne władze Badenii - Wittembergii doceniły doskonałą koncepcję oszczędzania energii.

Ekologia w firmie Bosch dotyczy:

  • Zaawansowanej koncepcji oszczędzania energii w fabryce Boscha w Reutlingen uwzględniającej blok grzewczo-energetyczny, pompy ciepła, fotowoltaikę, solarną technikę grzewczą, wykorzystywanie ciepła odpływowego oraz odzyskiwanie wody.
  • W ciągu roku oszczędność CO2 wynosi 10 tys. ton.

Nagrodę wręczył minister ds. środowiska landu Badenia-Wirtembergia, Franz Untersteller.

Ochrona środowiska i zrównoważone zarządzanie to centralne cele strategii naszego przedsiębiorstwa. Już dziś Bosch przeznacza prawie połowę wydatków na działalność badawczo-rozwojową właśnie w zakresie produktów ekologicznych, powiedział dr Werner Struth, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH odpowiedzialny za ochronę środowiska.

Obroty Bosch ze sprzedaży techniki do pozyskiwania energii odnawialnych znacząco wzrosły od 2004 r. ze 125 mln do ok. 1,5 mld EUR w roku 2011.

Fabryka w Reutlingen może pochwalić się zaawansowaną koncepcją energetyczną. Powszechnie stosowany jest tutaj odzysk ciepła procesowego oraz zużytej wody, a systemy chłodzenia oraz ogrzewania są ze sobą zintegrowane. Pozwala to ograniczyć zużycie paliw kopalnych oraz oszczędza prąd, który musiałby zostać wykorzystany do ponownego schładzania.

Dalszymi elementami koncepcji energetycznej są: blok grzewczo-energetyczny (BHKW), pompy ciepła, wymienniki spalin oraz solarna instalacja grzewcza i instalacja fotowoltaiczna. Do tego w fabryce stosowane są efektywne metody produkcji oraz najnowocześniejsza technika produkcyjna. Dzięki temu w ciągu roku Bosch emituje o 10 tys. ton dwutlenku węgla mniej. Zapotrzebowanie nowoczesnej fabryki mikroprocesorów na ciepło jest w 90% pokrywane z odnawialnych źródeł energii, poprzez wykorzystanie ciepła odpływowego, zamiast tradycyjnego wykorzystania do tego celu paliw kopalnych.

Zarząd fabryki korzysta także z samochodów elektrycznych. W dystrybutorach energii na terenie fabryki już niedługo będą mogli ładować swoje auta lub rowery elektryczne także pracownicy.

Bosch projektuje i produkuje w Reutlingen czujniki, półprzewodniki i sterowniki stosowane np. w samochodach, smartfonach i rowerach elektrycznych. Fabryka zatrudnia ok. 6.800 pracowników i 230 praktykantów.

Więcej informacji na temat zaangażowania firmy Bosch w ochronę środowiska na stronie:
https://www.bosch.com//en/com/sustainability/issues/environment_climate/environment-and-climate.html

źródło i zdjęcie: Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT