Budownictwo energooszczędne a spowolnienie w branży

Budownictwo energooszczędne może być jednym z rozwiązań na spowolnienie panujące w branży budowlanej. Wykorzystując nowoczesną technologię i materiały w projektach budynków, można znacznie zredukować późniejsze koszty eksploatacji odciążając tym samym portfel przyszłego użytkownika.

Budownictwo energooszczędne a spowolnienie w branży

Czy branża budowlana zaczęła w ostatnim czasie spowalniać? O prognozach na przyszłość opowiada Dominik Kosmała, dyrektor działu domów gotowych z firmy Wolf System.

"W branży budowlanej, po bardzo dynamicznym okresie, nastała stagnacja związana z problemami budżetowania inwestycji. Inwestorzy ograniczają koszty, ponieważ zapotrzebowanie i możliwości finansowe klientów znacznie się zmniejszyły. Widmo kryzysu ekonomicznego, a co za tym idzie trudności z otrzymaniem kredytów sprawiły, że konsumenci znacząco obniżają wydatki - kupują coraz mniejsze domy i mieszkania, a także biorą pod uwagę alternatywne technologie budowy. Dlatego też dużym zainteresowaniem, popularnością cieszy się i nadal będzie technologia domów energooszczędnych. Pozwala ona bowiem w znaczący sposób obniżyć koszty związane z codzienną eksploatacją budynku" mówi Dominik Kosmała z Wolf System.

Budownictwo energooszczędne to trend, który od kilku lat zyskuje coraz to więcej zwolenników. Aspektem, który coraz częściej branym pod uwagę podczas wyboru technologii budowy, jest możliwość skutecznego zredukowania wydatków przeznaczonych na energię.

"Pomimo wcześniejszego zachłyśnięcia się możliwościami domów pasywnych przy obecnych problemach z finansowaniem inwestycji, klienci znacznie rozważniej wybierają domy energooszczędne. Zwracają uwagę nie tylko na optymalizację kosztów związanych z użytkowaniem domu, ale także na koszty budowy. Firmy specjalizujące się w budownictwie energooszczędnym, chcąc spełniać oczekiwania klientów, pracują nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, które pomogą jeszcze bardziej ograniczyć straty energii"- mówi Dominik Kosmała, dyrektor działu domów gotowych z Wolf System.

Świetną receptą na spowolnienie w branży budowlanej oraz trudności z finansowaniem jest zainwestowanie w energooszczędne budownictwo. Firma Wolf System zalecając wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w swoich projektach powodują, że straty energii są znacząco ograniczone, a co za tym idzie, zmniejszają się koszty eksploatacji.

źródło i zdjęcie: wolfsystem.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT