Energooszczędny dom pozwoli uzyskać atrakcyjniejszy kredyt

Obniżenie marży czy niższą prowizję od udzielonego kredytu będzie można uzyskać w przypadku chęci skorzystania z energooszczędnych rozwiązań dla domów. Mogą to być zainstalowane kolektory słoneczne czy pompa ciepła.

Energooszczędny dom pozwoli uzyskać atrakcyjniejszy kredyt

Na preferencyjne kredytowanie będą mogły liczyć osoby zainteresowane nieruchomościami posiadającymi certyfikat energetyczny bądź charakteryzującymi się niskim zużyciem energii. Tego typu ofertę wprowadzają kolejne banki - m.in. Deutsche Bank czy BOŚ Bank.

Klienci chcący zastosować rozwiązania proekologiczne mogą liczyć na obniżenie marży kredytu, a także prowizji od udzielonej pożyczki, czasem redukowanej do zera. Rośnie też zdolność kredytowa, z uwagi na znacznie niższe koszty eksploatacji ekologicznej nieruchomości. Dodatkowo, jak twierdzą eksperci, takie nieruchomości będą w przyszłości droższe, więc wyposażenie domu w ekologiczne rozwiązania można taktować jako inwestycję.

Ponadto, z uwagi na niższe koszty eksploatacji domów charakteryzujących się niższym zużyciem energii, ich przyszli mieszkańcy mogą liczyć na większą zdolność kredytową. Wszystko to przemawia za poszukiwaniem energooszczędnych domów i rozwiązań, aby uzyskań atrakcyjniejszy kredyt na zakup.

"Polacy są coraz bardziej świadomi potrzeby dbania o środowisko. Dodatkowo rozwiązania ekologiczne to także kwestia wygody, np. zainstalowanie pompy ciepła, nie wymaga instalacji gazowej, a dzięki temu w całym domu jedynym źródłem ciepła będzie energia elektryczna. Często czerpana z kolektorów słonecznych czy wiatraków" mówi na łamach Rzeczpospolitej Małgorzata Kostecka z Banku BPH.

O tym, że sektor bankowy coraz bardziej interesuje się kredytowaniem inwestycji w energooszczędne rozwiązania świadczy współpraca banków z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska w zakresie kredytowania instalacji solarnych dla gospodarstw domowych.

Jednym z banków biorących udział w programie kredytu na zakup kolektorów z 45% dopłatą z NFOŚiGW jest BOŚ Bank. "Rozwiązania ekologiczne wciąż są propozycją niszową, głównie dlatego, że kojarzą się z wysokim kosztem. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się natomiast kredyty na kolektory słoneczne" mówi Alicja Siemieniec z BOŚ Bank.

źródło: heliosfera.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT