System oddymiania Muzeum Sztuki Egipskiej w Monachium

Rozwiązania firmy D+H pomogą zabezpieczyć budynek Szkoły filmowej i Muzeum Sztuki Egipskiej w Monachium. D+H wyposażyła budynek w kompleksowy system oddymiania, odprowadzania ciepła oraz wentylacji grawitacyjnej. W obszarze samej fasady znajduje się ponad 100 napędów KA-TW zarządzanych przez dziewięć central urządzeń RWA.

System oddymiania Muzeum Sztuki Egipskiej w Monachium

O bezpieczeństwo cennych eksponatów oraz o komfort zarówno przyszłych filmowców oraz zwiedzających troszczą się rozwiązania zastosowane przez firmę D+H. Wyposażyła ona budynek w kompleksowy system oddymiania, odprowadzania ciepła oraz wentylacji naturalnej.

Zastosowane rozwiązania dają możliwość sterowania klapami dymowymi we wszystkich pomieszczeniach, co pozwala na stworzenie przyjemnego klimatu wewnątrz całego obiektu. Dodatkowo, w urządzenia oddymiające RWA firmy D+H wyposażone zostały również biblioteka, foyer, klatki schodowe oraz Auditorium Maximum.

Znajdujące się w nadszybiach wind klapy oddymiające sterowane przez system LSC zapobiegają niepotrzebnej ucieczce energii

Rozwiązania firmy D+H zastosowane w budynku pozwoliły nie tylko podnieść poziom bezpieczeństwa, ale miały również istotny aspekt ekologiczny. Trzy windy, jakie znajdują się w Muzeum Sztuki Egipskiej oraz dwie w Wyższej Szkole Filmowej wyposażono w systemy oddymiania szybów windowych LSC (Lift Smoke Control). Dzięki temu tradycyjne otwory w szybach wind zostały zastąpione klapami otwieranymi tylko w przypadku wykrycia dymu przez zainstalowane sensory.

Pozwoliło to w znacznym stopniu ograniczyć swobodną ucieczkę ciepła, co przełożyło się na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji budynku - dzięki technologii LSC muzeum i szkoła zaoszczędzą około 76000 kWh energii. Oczywiście system LSC jest również zintegrowany z centralami urządzeń RWA, co zapewnia kompleksową sygnalizację pożaru i pozwala szybko i skutecznie podjąć odpowiednie działania.

System oddymiania Muzeum Sztuki Egipskiej w Monachium ma zapewnić najwyższe poczucie bezpieczeństwa zarówno jego użytkownikom jak i eksponatom, które się w nim znajdują. Dodatkowo poprzez wykorzystanie odpowiednich rozwiązań, pozwala zaoszczędzić energię dbając o środowisko.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy D+H.

źródło i zdjęcia: D+H

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT