Powstanie kolejna fabryka wież wiatrowych na terenie Stoczni Gdańsk

Blisko 100 mln zł będzie kosztowała fabryka wież wiatrowych budowana właśnie przez Budimex. Jest to już druga tego typu inwestycja na terenie Stoczni Gdańsk, całość prac ma się zakończyć na początku 2013 r.

Powstanie kolejna fabryka wież wiatrowych na terenie Stoczni Gdańsk

Konsorcjum Budimex podpisało właśnie umowę z firmą GSG Towers Sp. z o.o. na kompleksowe wykonanie hali produkcyjnej z budynkiem socjalnym wraz z instalacjami budowlanymi dla fabryki wież wiatrowych, która ma się znajdować na terenie Stoczni Gdańsk.

Wartość kontraktu to 96 340 324,62 zł netto. Prace mają rozpocząć się w ciągu dwóch tygodni po wejściu w życie umowy i potrwają około 15 miesięcy. Będzie to jedyna i największa fabryka wież wiatrowych onshore i offshore w Polsce.

Powstająca fabryka wież wiatrowych na terenie Stoczni Gdańsk ma osiągać zdolność produkcyjną 200 wież rocznie, a wspólnie z już funkcjonującą linią produkcyjną (uruchomioną w listopadzie 2010 r.) zdolność wytwórcza wyniesie 300 wież rocznie.

"Umowa ma charakter warunkowy. Wejdzie w życie po spełnieniu 3 warunków: zapłaty przez zamawiającego zaliczki, przedłożenia przez zamawiającego oświadczenia z banku dotyczącego uzyskania kredytu i spełnienia warunków wypłaty kredytu oraz przedłożenia przez zamawiającego podpisanej umowy o dofinansowanie projektu z funduszy unijnych" dowiadujemy się z wypuszczonego komunikatu Budimexu.

Firma GSG Towers odpowiedzialna będzie za produkcję masztów, razem ze Stocznią Gdańsk należy ona do jednej grupy kapitałowej - Gdansk Shipyard Group.

źródło i zdjęcie: rynekinfrastruktury.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT