Pod Berlinem powstaje największa elektrownia słoneczna w Europie

Solarhybrid AG rozpoczął prace nad rozbudową elektrowni słonecznej FinowTower, która znajduje się na terenie byłego lotniska wojskowego w okolicach Berlina. Proces rozbudowy wiąże się ze zwiększeniem mocy o 60,2 MW i podniesieniem łącznej wydajności elektrowni do 84,5 MW.

Pod Berlinem powstaje największa elektrownia słoneczna w Europie

Dzięki rozbudowie ośrodka pod Berlinem, stanie on się największą elektrownią słoneczną w Europie, której powierzchnia będzie porównywalna do powierzchni 260 boisk piłkarskich. Umowa na rozbudowę elektrowni opiewa na ok. 111,5 mln EUR. 

Solarhybrid rozpoczęła również realizację własnego, dużego projektu, począwszy od wstępnej koncepcji, poprzez wszelkie pozwolenia budowlane, aż po finansowanie i opracowanie struktury. Rozbudowa elektrowni to wynik pomyślnego zakończenia pierwszej fazy budowy FinowTower I.

W drugi etap budowy - FinowTower II, który ma się zakończyć w grudniu br., zaangażowani są solidni i sprawdzeni partnerzy. Suntech przygotuje panele fotowoltaiczne, SMA inwertory, Mounting Systems zajmie się technologią montażową, Enerparc odpowiedzialne będzie za planowanie, a Conecon za instalację.

Przewiduje się, że elektrownia wiatrowa pod Berlinem będzie w stanie wygenerować 82 mln kilowatogodzin (kWh) rocznie, co zaspokoi potrzeby blisko 24000 gospodarstw domowych. Pozwoli to na redukcję emisji gazów cieplarnianych o ponad 1,5 mln ton CO2 w ciągu pierwszych 20 lat funkcjonowania elektrowni oraz rozwój źródeł odnawialnej energii.

źródło: raportrolny.pl
zdjęcie: solarhybrid.ag

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT