Inteligentny dom od Synergy

Trendy w nowoczesnym budownictwie wskazują na wzrost zainteresowania automatyzacją budynków. W niedalekiej przyszłości dom cyfrowy może być codziennością. Firma Synergy Polska dostarcza rozwiązania dające komfort zarządzania instalacjami domowymi.

Inteligentny dom od Synergy

Inteligentny dom, który proponuje firma Synergy stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnego modelu budynku. Jedną z najbardziej liczących się korzyści jakie daje budowa inteligentnego domu jest oszczędność energii cieplnej i elektrycznej. Automatyczne sterowanie likwiduje niepotrzebne straty energetyczne. Wartość oszczędności zależy jednak bardzo od wprowadzonego stopnia automatyzacji i algorytmów sterowania na przykład instalacją grzewczą.

W zakresie kontroli nad bezpieczeństwem budynku rozwiązanie oferowane przez spółkę Synergy umożliwia pełną integrację z systemem Integra128 firmy Satel. Odpowiedni moduł komunikacyjny pozwala na przekazywanie sygnałów do automatyki realizującej różne funkcje.

Możliwość sterowania urządzeń za pomocą kilku przycisków daje niezwykłą wygodę i podnosi wydajność wszelkich instalacji. Panele sterujące mogą być umieszczone w dowolnym miejscu domu, w sypialni, salonie czy kuchni, a także w samochodzie. Jedno kliknięcie wystarczy by otworzyć garaż, włączyć sprzęt grający bądź telewizor czy uruchomić kuchenkę.

Mieszkańcy inteligentnego domu oczekują od innych urządzeń funkcjonalności dostępnej w komputerach. Firma Synergy, dzięki nowoczesnym technologiom, umożliwi przeglądanie serwisów internetowych na ekranie telewizora oraz realizowanie funkcji głosowych. Naturalnie dostęp do Internetu jest w cyfrowym domu bezprzewodowy i możliwy w każdym pomieszczeniu. Komputer może współpracować z urządzeniami audio i wideo.

Inteligentna instalacja Synergy pozwala na komfortowe sterowanie oświetleniem z dowolnego miejsca, wyłączanie światła w przypadku nieobecności w danym pomieszczeniu, centralne wyłączanie czy realizowanie scenariuszy świetlnych. Kontrolowane jest np. ogrzewanie podłogowe w zależności od obecności mieszkańców oraz od warunków pogodowych. Monitorowana jest instalacja elektryczna, na przykład korzystanie z poszczególnych gniazdek. Możliwa jest analiza danych dotyczących użytkowania wszelkich mediów.

Firma Synergy oferuje stworzenie inteligentnego domu od wykonania projektu danego rozwiązania do jego instalacji u klienta. Zakres możliwości jest dostosowywany do wymagań odbiorcy. Zaletą oferty jest projektowanie systemów, w których wszystkie procesy w domu mogą być kontrolowane za pomocą jednego pilota.

źródło i zdjęcie: Synergy


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT