Fibaro w finale Konkursu Dobry Wzór 2012

Home Center 2 - centralka zarządzająca systemem automatyki budynkowej Fibaro została zakwalifikowana do finału ogólnopolskiego Konkursu Dobry Wzór, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Eksperci Instytutu docenili innowacyjność i wysokiej klasy wykonanie produktu zaprojektowanego przez inżynierów Fibar Group.

Fibaro w finale Konkursu Dobry Wzór 2012

Dobry Wzór organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego pod patronatem honorowym Ministerstwa Gospodarki to ogólnopolski konkurs, który wyłania najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku.

Home Center 2 Fibaro została do niego zakwalifikowana w kategorii "Strefa Domu". To dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ znaleźliśmy się w gronie kilkudziesięciu polskich i zagranicznych producentów najwyższej jakości produktów. Zakwalifikowanie do finału konkursu Dobry Wzór stanowi potwierdzenie najwyższej jakości designu i wykonania Home Center 2, mówi Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków Fibaro.

Home Center 2 to centrala zarządzająca systemem inteligencji budynkowej Fibaro. Urządzenie to zostało zaprojektowane od podstaw przez inżynierów Fibar Group. Umożliwia ono komunikację z poszczególnymi elementami systemu (czujnikami, ściemniaczami, włącznikami i kontrolerami) rozmieszczonymi w budynku, wykorzystując technologię bezprzewodową w standardzie Z-Wave. Pozwala to na monitorowanie i zarządzanie tym, co dzieje się w domu z każdego miejsca na świecie za pomocą komputera, telefonu czy tabletu.

Dzięki systemowi Fibaro możemy sterować nie tylko sprzętami RTV i AGD, ale też oświetleniem, poziomem temperatury, roletami, markizami, bramami i furtkami, alarmem oraz systemem monitoringu. Tym, co wyróżnia Home Center 2 na rynku, jest możliwość tworzenia "sztucznej inteligencji" poprzez uzależnianie działania poszczególnych urządzeń od określonych parametrów. Dzięki temu na przykład na podstawie danych o pogodzie i sile wiatru oraz informacji o wilgotności przekazywanych przez czujniki system samodzielnie decyduje, którą część ogrodu podlać bardziej intensywnie.

Inteligentnym domem można kierować również głosowo za pomocą specjalnej aplikacji Lili. Określone działania są także automatycznie uruchamiane przez system na podstawie informacji zbieranych przez czujniki oraz GPS. Dzięki temu, iż jest to rozwiązanie bezprzewodowe, instalacja systemu jest zupełnie bezinwazyjna.

Gala Konkursu Dobry Wzór odbędzie się 11 października 2012 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie uroczyste otwarcie wystawy, na której będą prezentowane wszystkie zakwalifikowane do finału produkty.

źródło i zdjęcie: Fibar Group

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT