Wybrano przewodniczącego stowarzyszenia systemów inteligentnych budynków

Stowarzyszenie KNX Polska, zrzeszające producentów i dystrybutorów systemów inteligentnych budynków w standardzie KNX, wybrało Krzysztofa Sasina na swego przewodniczącego. Stowarzyszenie (wcześniej EIBA) zostało założone 20 lat temu w Brukseli.

Wybrano przewodniczącego stowarzyszenia systemów inteligentnych budynków

Polski oddział stowarzyszenia działa od trzech lat, w jego skład wchodzą m.in. firmy: ABB, Berker, Hager, Jung, Merten, Theben, Thema (Gira), WAGO. Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie idei inteligentnego budynku na podstawie standardu KNX. Został on zatwierdzony w Europie i Chinach, obowiązuje też jako standard międzynarodowy ISO. KNC wyewoluował z poprzedzających go standardów: EIB, EHS i BatiBUS. Obecnie do stowarzyszenia należy 200 firm o światowym zasięgu. Mają w swoich katalogach prawie 7 tysięcy certyfikowanych produktów. Partnerami stowarzyszenia jest 21 tysięcy firm instalatorskich w 97 krajach, ponad 61 uczelni technicznych i 136 ośrodków szkoleniowych.

"Technologia KNX to jedyny światowy, otwarty standard dla wszystkich rodzajów instalacji sterujących, zarówno w domach, jak i budynkach użyteczności publicznej, np. biurowcach" tłumaczy nowo wybrany przewodniczący stowarzyszenia systemów inteligentnych budynków Krzysztof Sasin. "W standardzie KNX instalowane są systemy sterowania oświetleniem i żaluzjami, systemy ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, monitoringu oraz powiązania do systemów bezpieczeństwa i alarmowych".

Krzysztof Sasin jest pracownikiem ABB odpowiedzialnym za sprzedaż takich systemów.

źródło: wnp.pl
zdjęcie: eib.lodman.pl/new/index.php

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT