PRODUCENCI
ZAKŁAD METALOWO-KOTLARSKI SAS
ul.Przemysłowa 3, 28-100  Busko Zdrój
tel. 41 378 46 19

Od 1980 roku ZMK SAS zajmuje się produkcją kotłów grzewczych na paliwa stałe. Wykorzystując długoletnie doświadczenie i czerpiąc z najnowszych osiągnięć techniki, stale podnosi jakość oferowanych wyrobów i stara się zaspokoić wymagania swoich Klientów, zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki.

Kotły SAS wykonane są jako konstrukcja stalowa, spawana i przeznaczone do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego i zamkniętego, zabezpieczone zgodnie z normą europejską PN-EN 303-5 i dyrektywą 89/106/EWG czego potwierdzeniem jest znak CE. Szeroki zakres mocy (9÷300 kW) oraz różnorodność konstrukcji produkowanych kotłów sprawia, iż poleca się je nie tylko do ogrzewania mieszkań w domach jednorodzinnych, ale również innych, większych obiektów takich jak: pawilony handlowe, usługowe, czy też budynki użyteczności publicznej itp., w których obliczeniowa temperatura wody zasilającej nie przekracza 85°C, a ciśnienie robocze 0,15 MPa. Zakład realizuje również zamówienia na kotły dużej mocy od 300 kW do 1 MW.

Podstawą doboru kotła do ogrzewania obiektu, powinien być bilans cieplny sporządzony zgodnie z obowiązującą normą PN-B-02025:2001. Można również wykorzystać do tego celu Formularz Doboru Kotła na stronie producenta.

Dla wygody eksploatacyjnej kotły SAS wyposażone zostały w ruchome ruszta żeliwne lub uszyszczające się paleniska ułatwiające szybkie i skuteczne odpopielenie komory spalania. Również otwory wyczystkowe, umożliwiające dostęp do okresowego czyszczenia komory paleniskowej oraz komór spalinowych kotła, wykonane zostały z myślą o ich funkcjonalności i łatwości użytkowania.

W bogatej ofercie handlowej firmy SAS znajdują się zarówno kotły tradycyjne, przystosowane do spalania węgla oraz drewna opałowego, jak i nowoczesne, wielodobowe, automatyczne kotły, w których obsługa sprowadzona jest do minimum.

Dzięki prostej i sprawdzonej od wielu lat konstrukcji, kotły SAS są niezawodne w eksploatacji i bardzo łatwe w obsłudze.

INFORMACJE DODATKOWE

Kraj produkcji: Polska

Dystrybucja: w sprzedaży detalicznej i hurtowej przez sieć partnerów handlowych i firmy instalacyjne

Gwarancja: 4 lata - kotły zasypowe i 5 lat - kotły podajnikowe; 2 lata dla kotłów wszystkich typów od mocy 48 kW eksploatowanych zgodnie z wymaganiami producenta w DTR; 2 lata na podzespoły elektroniczne zgodnie z wymaganiami producentów tych podzespołów

Aprobaty i certyfikaty: Świadectwo Badań Energetyczno-Emisyjnych, Świadectwo Badania na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego, Atest Energetyczny, Znak CE, ZMK SAS posiada certyfikat ISO 9001:2008, Prawa Ochronne nadane przez urząd patentowy RP.

Usługi: doradztwo techniczne, serwis, realizacja nietypowych zamówień (kotły dużych mocy)

ROZWIŃ OPIS