Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy POLANIKA ogrzewany kotłami SAS AGRO-ECO

Kotły c.o. do spalania biomasy SAS AGRO-ECO zostały wykorzystane do ogrzewania nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego POLANIKA, który jest położony na terenie Gór Świętokrzyskich, w miejscowości Chrusty, w gminie Zagnańsk.

Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy POLANIKA ogrzewany kotłami SAS AGRO-ECO

Budynek jest ogrzewany pestkami owoców (czereśni oraz wiśni). Trzy kotły SAS AGRO-ECO o mocy 100 kW każdy, służą do produkcji ciepła na potrzeby ogrzewania obiektu oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Całość instalacji wykonana jest w układzie zamkniętym, a każda jednostka zabezpieczona została zgodnie z przepisami przy pomocy naczynia przeponowego, zaworu bezpieczeństwa, oraz zewnętrznej wężownicy schładzającej.

Dodatkowo każdy z kotłów chroniony jest przed tzw. korozją niskich temperatur poprzez zainstalowaną na powrocie pompę przewałową wraz z trójdrogowym zaworem do mieszania obiegu kotłowego.

Jednostki produkujące ciepło połączone są w kaskadzie za pośrednictwem sprzęgła hydraulicznego. Wytwarzane w ramach spalania biomasy ciepło, służy do ładowania podgrzewacza ciepłej wody użytkowej o pojemności 1500 dm³ oraz systemu grzewczego za pośrednictwem rozdzielacza modułowego dostarcza ciepło do instalacji grzejników, ogrzewania podłogowego oraz zasilania central wentylacyjnych.

W bezpośrednim sąsiedztwie kotłowni znajduje się wentylowane pomieszczenie składu opału, gdzie przy pomocy podgrzewanej podłogi pestki owoców są wstępnie suszone. Kotłownia w ośrodku POLANIKA mieszczącym się na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego posiada system doprowadzenia powietrza zewnętrznego, niezbędnego do prawidłowego procesu spalania.

źródło i zdjęcie: SAS


Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT