Odpływy liniowe - idealne do kabin walk-in!

Kabina prysznicowa z odpływem liniowym to synonim nowoczesności w projektowaniu łazienek. Oferuje nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i wygodę użytkowania. Dzięki płaskiej powierzchni, na równi z podłogą, oraz opcjom typu walk-in, strefa prysznica staje się wyjątkowo elegancka i funkcjonalna.

Odpływy liniowe - idealne do kabin walk-in!

Odpływy liniowe od dawna zyskują uznanie za swoją zdolność do tworzenia pryszniców bez tradycyjnych brodzików, zamiast tego prezentując równą, płytkami wyłożoną podłogę.

Takie rozwiązanie jest nie tylko estetycznie przyjemne, ale również praktyczne, szczególnie w oczach architektów, którzy cenią sobie minimalizm i brak zbędnych podziałów w przestrzeni.

Kabiny typu walk-in, charakteryzujące się pojedynczą szybą bez potrzeby drzwi czy uchwytów, podkreślają ten nowoczesny styl, oferując łatwość użytkowania oraz komfort. Szczególnie polecane są dla osób starszych lub niepełnosprawnych, dzięki swojej dostępności i bezpieczeństwu.

Otwarte kabiny prysznicowe są idealne również dla mniejszych łazienek, gdzie tradycyjne, zamknięte kabiny mogą sprawiać wrażenie ciasnych. Pozwalają na swobodne poruszanie się, ułatwiając codzienne czynności, takie jak mycie włosów czy stóp.

Dodatkowo, ich konstrukcja umożliwia łatwą instalację bardziej zaawansowanych systemów prysznicowych, np. z deszczownią, co może być trudne w przypadku mniejszych, zamkniętych kabin. W większych łazienkach otwarte kabiny eksponują luksus i przestronność, dodając pomieszczeniu prestiżu.

FERRO - odpływ liniowy pod płytkę.

Kabina walk-in z odpływem liniowym

Rozpoznaliśmy już zalety kabiny walk-in z odpływem liniowym, zarówno pod kątem estetyki, jak i użytkowości. Aby jednak w pełni cieszyć się z jej walorów, kluczowe jest wybranie produktów wysokiej jakości oraz zaufanie doświadczonemu fachowcowi, który zajmie się jej instalacją.

Brodzik z takim odpływem najlepiej sprawdzi się podczas tworzenia nowej łazienki, już na etapie projektowania. Instalacja tego typu wymaga przygotowania około 15-centymetrowego zagłębienia w podłodze, które pokrywa całą powierzchnię prysznica.

W tym miejscu montowany jest odpływ liniowy, do którego podłącza się syfon, buduje podbudowę i aplikuje izolację, aby na koniec wszystko dokładnie wypoziomować. Następnie układa się płytki i montuje maskownicę odpływu. Całość jest zakończona instalacją drzwi prysznicowych.

Odpływ liniowy FERRO Ora.

Postaw na niebanalną aranżację

Odpływy liniowe, składające się z rynien, syfonów oraz rusztów (inaczej maskownic), pozwalają na podkreślenie niepowtarzalnego charakteru przestrzeni prysznicowej, szczególnie przez ostatni z wymienionych elementów.

W przypadku wnętrz urządzonych z rozmachem w stylu glamour, gdzie liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół i blask, rekomendowany jest odpływ liniowy Ora z ozdobnymi wycięciami na maskownicy. Dostępny w wariantach wykończenia – chromowanym oraz czarnym – umożliwia doskonałe dopasowanie do estetyki łazienki.

Dla entuzjastów prostoty i minimalizmu idealnym wyborem będzie odpływ liniowy zaprojektowany do ukrycia pod płytkami. W tym rozwiązaniu maskownica pokrywana jest płytką, identyczną jak na brodziku, czyniąc odpływ niemal niewidzialnym.

Natomiast dla łazienek utrzymanych w surowym, industrialnym stylu, model Super Slim Pro będzie idealnym uzupełnieniem. Dostępny w trzech długościach – 60, 70 i 80 cm, z zewnętrzną maskownicą o szerokości zaledwie 4,5 cm, oferowany jest w dwóch wariantach wykończenia: stali nierdzewnej oraz czarnego matu.

Otwarte kabiny prysznicowe wyposażone w odpływ liniowy nie są jedynie wyznacznikiem nowoczesnej łazienki, ale również wszechstronnym rozwiązaniem pasującym do różnorodnych stylów aranżacyjnych, które zachwycają swoją estetyką i funkcjonalnością.


Źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT