Organizacja szafek w kuchni – wkłady do szuflad

Na rynku dostępne są rozwiązania, poprawiające komfort użytkowania szuflad. Wśród sposobów na organizację zawartości kuchennych szafek, na szczególną uwagę zasługują wkłady meblowe do szuflad.

Organizacja szafek w kuchni – wkłady do szuflad

Wygodne w użytkowaniu szuflady sprawiają, że coraz częściej spotykamy je w meblach różnego przeznaczenia. W kuchni stosujemy je zarówno na przyprawy, produkty spożywcze, talerze, a nawet garnki. Oczywiście klasycznie szuflada to miejsce przechowywania sztućców i woreczków.

Wszyscy wiemy jak bardzo chociażby podstawowy wkład na sztućce poprawia porządek w szufladzie, ale nie wszyscy wiedzą, że na rynku dostępne są także inne niezwykłe pomysły na organizację szafek w kuchni, a szczególnie w szufladach.

Organizacja szafek w kuchni

Co dają specjalne wkłady umieszczane w szufladzie? Przede wszystkim sprawdzają się w przypadku niewielkich elementów, takich jak foremki do ciasteczek, otwarte paczuszki z przyprawami, gumki recepturki, pałeczki do sushi itp., które bez odpowiedniego zabezpieczenia przemieszczają się po szufladzie i ciężko je potem skompletować lub odnaleźć.

Chociaż wydaje się, że tego typu niezwykłe pomysły na organizację szafek w kuchni są dedykowane do małych przedmiotów i płytkich szuflad to nic bardziej mylnego. Im większa szuflada tym większe jest również ryzyko bałaganu.

Co więcej, duże przybory kuchenne, takie jak mikser, blender, garnek do spaghetti itp. mogą łatwo zmienić swoją pozycję przy otwieraniu szuflady i spowodować jej zablokowanie. Kolejną zaletą organizerów do szuflad jest zabezpieczenie przed stłuczeniem, co dotyczy szczególnie talerzy, ozdobnych dzbanków oraz kieliszków.  

Poznaj różne możliwości

Jakie niezwykłe pomysły na organizacje szafek w kuchni proponuje Hettich? Firma stawia sobie za cel poprawę funkcjonalności różnych mebli w domach. Jeśli chodzi o kuchnie, to warto przyjrzeć się wkładom na sztućce o różnych rozmiarach oraz wykonanych z różnych materiałów i dostępnych w kilku wariantach kolorystycznych.

W szufladach świetnie sprawdzą się także dedykowane uchwyty na talerze o różnej wielkości (np. OrgaStore), a także specjalne modułowe drewniane skrzynki, którymi można wypełnić całe wnętrze szuflady, a następnie wyjąć poszczególne z nich na blat, np. w trakcie gotowania.

 

Dobrym rozwiązaniem są specjalne profile dzielące szufladę (np. OrgaStripe), dzięki którym można wydzielić indywidualnie pożądaną ilość stref w dowolnej szufladzie.

Szukasz dalszych inspiracji na genialne pomysły na organizacje szafek w kuchni? Zajrzyj na: www.intelligentkitchens.hettich.com


źródło i zdjęcia: Hettich

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT