Pantografy – prosty sposób na idealnie zorganizowaną szafę

Odpowiednie wyposażenie garderoby w półki, wieszaki i organizery przeznaczone do przechowywania ubrań to klucz do utrzymania porządku. Jakie rozwiązania są dostępne? Szczególną uwagę warto zwrócić na nowe pantografy marki REJS.

Pantografy – prosty sposób na idealnie zorganizowaną szafę

Utrzymanie porządku w garderobie często bywa wyzwaniem. Nawet po starannym sprzątaniu, chaos może szybko powrócić, utrudniając znalezienie odpowiednich ubrań. Istnieje jednak prosty sposób na wprowadzenie i utrzymanie ładu w garderobie – akcesoria meblowe zaprojektowane specjalnie do przechowywania ubrań i dodatków.

Warto zwrócić uwagę na wysuwane cargo, szuflady, wieszaki na spodnie i stelaże na buty z systemów Variant MULTI i Maxima PURO marki REJS. Szczególnie godne uwagi są także nowe rodzaje wieszaków – pantografy.

Czym jest pantograf w szafie?

Pantograf to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które nie tylko ułatwia odpowiednie przechowywanie ubrań, ale także poprawia dostęp do nich.

Mechanizm umożliwia opuszczanie i podnoszenie wieszaków, eliminując potrzebę korzystania z drabiny czy krzesła do sięgania po rzeczy znajdujące się wysoko, nawet tuż pod sufitem. Dzięki pantografom można w pełni wykorzystać całą wysokość szafy. Ale to nie wszystko.

Pantografy sprawiają, że wszystkie ubrania są widoczne, co ułatwia dobór stroju i minimalizuje ryzyko zapomnienia o jakiejś części garderoby.

Jakie ubrania można wieszać na pantografach? Oprócz swetrów, praktycznie wszystkie. Pantografy sprawdzają się zarówno w przypadku eleganckich garniturów i marynarek, koszul i bluzek, jak również długich spódnic i sukienek.

Bez ryzyka zgniecenia czy odkształcenia. Uzupełnieniem pantografów mogą być dostępne w ofercie REJS specjalnie wyprofilowane wieszaki na spodnie z dodatkowym haczykiem na pasek, dostępne w zestawach po 5 sztuk w kolorze czarnym.

Pantograf Lifter Solo marki REJS.

Jakie są rodzaje pantografów?

Jakie pantografy mamy obecnie do wyboru? Marka REJS oferuje trzy rozwiązania, różniące się głównie sposobem montażu.

Pantograf Lifter Basic montuje się do boków korpusu szafy. Obudowa z tworzywa sztucznego chroni mechanizm przed kontaktem z ubraniami. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne (biała, czarna oraz czarna z chromem), co pozwala dopasować system do koloru mebli. Komfort użytkowania zapewnia duży udźwig (do 12 kg) i mechanizm miękkiego dociągu przy zamykaniu kolumny. Lifter Basic jest dostępny w trzech rozmiarach, odpowiednich do szaf o szerokości 540-710, 645-930 i 890-1120 mm.

Pantograf Lifter Solo jest przeznaczony do nieco węższych szaf (szerokość 450-600 mm). Montuje się go do tylnej ściany szafy. Aluminiowa obudowa z ukrytym mocowaniem dostępna jest w kolorze czarnym. Lifter Solo ma mniejszy udźwig (do 8 kg), ale oferuje regulowany kąt pozycji zamkniętej i hamulec przy otwieraniu, co czyni go optymalnym rozwiązaniem nawet w pokojach dziecięcych oraz garderobach osób starszych lub z ograniczoną sprawnością ruchową.

Pantograf Lifter Plus marki REJS.

Pantograf Lifter Plus łączy walory obu powyższych modeli. Oferuje większy udźwig (do 12 kg) oraz dodatkowe mechanizmy zwiększające komfort użytkowania: miękki dociąg i hamulec przy otwieraniu. Aluminiową obudowę z ukrytym mocowaniem montuje się do boków korpusu szafy. Dostępne są trzy rozmiary, odpowiednie do szaf o szerokości 450-600, 600-830 oraz 830-1100 mm.

Niezależnie od wybranego modelu, pantografy REJS z pewnością ułatwią codzienne korzystanie z garderoby i pomogą w utrzymaniu porządku.


Źródło i zdjęcia: REJS

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT