Mini kuchnia – maxi rozwiązania

Tempo dzisiejszego życia sprawia, iż coraz częściej cierpimy na brak czasu. Sprowadzając temat do spraw związanych z kuchnią, można zauważyć, iż coraz częściej decydujemy się na jedne duże zakupy spożywcze. Ciężko bowiem znaleźć w tygodniu czas na mniejsze sprawunki. Brzmi to bardzo logicznie i praktycznie – tylko jak pomieścić takie tygodniowe zakupy w swojej małej kuchni?

Mini kuchnia – maxi rozwiązania

Nie da się ukryć, iż większość z nas mieszka w blokach i komfort posiadania spiżarni nie jest dany każdemu. Przechowywanie artykułów spożywczych w piwnicy wydaje się natomiast całkiem ryzykowne. Okazuje się jednak, iż w kuchni pomieścić można wiele, o ile posiada się odpowiednie ku temu zaplecze.

Przestrzeń do przechowywania zapasów w naszej przestrzeni pomoże nam stworzyć polska firma Rejs. Posiada ona w swojej ofercie szeroki wybór CARG w wersji MAXI i MIDI. Czym jest to tajemniczo brzmiące rozwiązanie?

CARGO to system, który ułatwia przechowywanie, głównie w kuchni. To system koszy, relingów czy pojemników osadzonych na jednej konstrukcji połączonej z szafką. Dzięki prowadnicom całe CARGO można wysunąć, tym samym ułatwiając sobie dostęp do produktów.

Jak łatwo się domyślić, CARGO MIDI lub MAXI to systemy większych gabarytów. Montuje się je w szafkach wysokich, sięgających od podłogi po krawędź górnej zabudowy.

System CARGO marki Rejs.

Firma Rejs przygotowała do wyboru kilka wariantów wspomnianych CARG. Dopasujesz je zarówno do swoich możliwości lokalowych, jak i finansowych. Do wyboru masz bowiem aż trzy warianty wysokości – 1,21, do 1,41 m; 1,71 do 1,91 m lub 1,91 do 2,11 m. W każdej wysokości występuje inna liczba poziomów, czyli półek do zagospodarowania.

Trzy linie produktowe firmy Rejs: Variant Plus, Maxima Evo i Maxima, gwarantują również wybór w zakresie wyposażenia CARGA. Sam zdecyduj, czy wolisz kosze z drucianym dnem (Variant Plus, Maxima) czy z tworzywa o powierzchni redukującej poślizg (Maxima Evo).

Przy wyborze rodzaju CARGA decydujesz również o ważnej rzeczy, jaką jest maksymalna ładowność systemu. Różni się ona znacząco w przypadku różnych wariantów. Nie dość, że trzy linie produktowe różnicują dla Ciebie standardy rozwiązania, wybrać możesz również rodzaj CARGA.

Przede wszystkim zdecydować się możesz na CARGO MAXI/MIDI. W ich przypadku, niezależnie od linii produktowej, masz zagwarantowaną ładowność systemu do 90 kg. CARGO obrotowe udźwignie z kolei ciężar do 70 kg. Stratę na tej funkcjonalności wynagradza nam znacznie ważniejsza cecha tego rozwiązania – łatwiejszy dostęp do zawartości koszy, poprzez obrót stelaża w prawo lub lewo.

Poza rozwiązaniem „klasycznym” i obrotowym, warto zwrócić uwagę na wersję FRONT. CARGO to dostosowane jest do mocowania do bocznego korpusu szafki oraz dodatkowo do frontu szafki, gdzie wygodnie można przechować dodatkowe produkty, co może okazać się przydatnym rozwiązaniem w przypadku niektórych kuchni. Udźwig tego systemu wynosi również 90 kg.

Co istotne, każde z CARG posiada miękki dociąg oraz oferuje pełen wyciąg koszy. Dzięki temu problem niedomkniętych szafek znika, a dostęp do zapasów będzie jeszcze łatwiejszy.

Jeśli dodać do tego - dostępne w liniach Maxima Evo i Maxima - zapinki zabezpieczające przed samoczynnym wypięciem, czy możliwość zamontowania systemu elektryczno-mechanicznego wspomagającego otwieranie, jawi się nam cały wachlarz możliwości oferowanych w zakresie CARG przez firmę Rejs. Te informacje nie pozostawiają żadnych złudzeń.


źródło i zdjęcia: REJS

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT