Dlaczego warto kupić szafki cargo do kuchni?

W ostatnich latach szafki cargo, czyli meble kuchenne wyposażone w wysuwane kosze i półki, zyskały na popularności. Producenci i architekci doceniają ich funkcjonalność m.in. lepsze wykorzystanie przestrzeni i łatwiejszy dostęp do zapasów. Dlaczego warto zdecydować się na zakup szafek cargo?

Dlaczego warto kupić szafki cargo do kuchni?

Urządzanie kuchni można porównać do układania skomplikowanych puzzli. Meble, a także sprzęty AGD (lodówka, zmywarka, piekarnik) muszą do siebie pasować, tworząc miejsce, w którym pomieścimy wszystko, bez czego nie wyobrażamy sobie przygotowywania posiłków.

Całość należy jeszcze uzupełnić dekoracjami i drobiazgami, które nadadzą kuchni klimat i sprawią, że z przyjemnością będziemy w niej spędzać czas i pracować. Brzmi dość prosto w teorii, jednak wykonanie planu jest już dużo trudniejsze.

Nie każda piękna i przytulna kuchnia będzie wygodna. I tu dochodzimy do wspomnianych na początku carg, które przez wiele osób uznawane są za synonim funkcjonalności.

Czym są szafki cargo?

- Ogólnie mówiąc, carga to nic innego jak montowane na specjalnych stelażach kosze i półki, które można swobodnie wysuwać z wnętrza szafki, tak by umożliwić sobie bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

- Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów carg. Są tak zwane niskie - do szafek podblatowych, wysokie - do szafek stojących tzw. słupków, a także specjalne kornery do szafek narożnych. Są szerokie i wąskie.

Stworzony z myślą o szafkach rogowych Corner Comfort REJS pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń i zapewnia łatwy dostęp do przechowywanych produktów.

- Są z koszami wykonanymi z drutu i takie z dnem pełnym, np. z tworzywa lub płyty meblowej. Są w końcu carga z wieszakami (np. na ściereczki) i specjalnymi stelażami na inne kuchenne drobiazgi. Dzięki tak szerokiej palecie, w zasadzie do każdego typu szafki możemy dobrać odpowiedni mechanizm.

Możliwości szafek cargo

Czym carga zasłużyły sobie na dobre oceny użytkowników? Przede wszystkim tym, że faktycznie ułatwiają pracę w kuchni. Jak już wspomniano, dzięki tym mechanizmom mamy łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych w szafkach produktów - nawet tych na dole i w głębi.

Cała zawartość szafki zbliży się do nas dzięki prowadnicom pełnego wysuwu, a później - po lekkim popchnięciu - bezszelestnie schowa się w szafce. Tak zwany miękki dociąg zapewni skuteczne domknięcie, a cichy domyk wyeliminuje uciążliwe trzaskanie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szafek cargo?

- Przede wszystkim na jakość systemów jezdnych. To od wytrzymałości stelaża i prowadnic zależy jak długo dane cargo będzie nam służyło. Ma to znaczenie nie tylko przy mechanizmach dużych, np. cargach wysokich (tzw. maxi), ale również tych niewielkich, np. do szafek podblatowych.

- Płynność ruchu, skuteczność tzw. miękkiego dociągu i cichego domku - to cechy, które decydują o komforcie użytkowania tych akcesoriów - wyjaśnia Damian Rybak.

Przeglądając oferty różnych producentów warto również sprawdzić udźwig poszczególnych carg, które rozważamy. Innymi słowy - jak bardzo możemy je obciążyć i ile faktycznie rzeczy możemy w nich umieścić bez obaw o uszkodzenie prowadnic. Okazuje się bowiem, że akcesoria o podobnych rozmiarach mogą oferować różny udźwig.

Oczywiście zakup carg, podobnie jak innych akcesoriów meblowych, pociąga za sobą dodatkowy wydatek i podwyższa ostateczną cenę mebli.

Jednak w długofalowym rozrachunku okazuje się, że warto zainwestować w dobre i sprawdzone mechanizmy, które będą nam służyć długie lata i pozwolą oszczędzić mnóstwo energii i czasu.

Źródło i zdjęcia: REJS Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT