Sposoby na dolne szafki rogowe w kuchni

Optymalne zagospodarowanie dolnych szafek rogowych w kuchni jest problematyczne. Są one trudno dostępne, ale kryją w sobie duży potencjał ze względu na pojemność. W funkcjonalnej kuchni liczy się każda powierzchnia do przechowywania, dlatego warto zwrócić uwagę na przydatne akcesoria meblowe, na przykład systemy „rogowe” marki REJS.

Sposoby na dolne szafki rogowe w kuchni

Zastawa, garnki, akcesoria, sprzęt AGD, zapasy zajmują mnóstwo miejsca. Jak zachować ład i zapewnić sobie komfortowy dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy? Pierwszym krokiem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni w szafkach narożnych i tych pod samym sufitem.

- Z doświadczenia wiemy, że największe trudności w aranżacji sprawiają dolne szafki rogowe. Niezależnie od ich konfiguracji, zazwyczaj niewielkie fronty skutecznie ograniczają dostęp do wnętrza. Tymczasem w sklepach znaleźć można sporo systemów i akcesoriów, które rozwiązują ten problem. Obrotowe kosze, wysuwane kornery i specjalnie wyprofilowane półki ułatwiają dostęp do produktów i podnoszą komfort pracy w kuchni. Pozostaje tylko wybrać taki system, który spełni nasze oczekiwania i będzie pasował do zabudowy – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. technicznych firmy REJS. Co mamy do wyboru?

SZAFKI ROGOWE Z PÓŁKAMI OBROTOWYMI

Zamocowane na centralnie położonym, pionowym drążku ażurowe kosze to prosta i efektywna metoda na wykorzystanie szafki rogowej. Półki, wykonane z drutu, można swobodnie obracać, co umożliwia dostęp do stojących w głębi szafki produktów.

Rożne rozmiary i formy koszy (oferta REJS obejmuje modele o kształcie koła, półkola lub ¾ koła), a także różnorodne opcje wykończenia, pozwalają wybrać system odpowiedni do danego „rogu”.

- Co istotne, decydując się na półki obrotowe nie musimy się martwić szerokością frontu. System ten sprawdza się nawet w szafkach o niestandardowych rozmiarach. Wystarczy dopasować średnicę koszy, odpowiednio zamocować drążek i gotowe – mówi Damian Rybak.

Szafki rogowe - półka obrotowa

SZAFKI ROGOWE Z PÓŁKAMI WYSUWANYMI

Jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni szafki narożnej gwarantuje system Corner Optima REJS. Składa się on z dwóch wysuwanych niezależnie od siebie, odpowiednio wyprofilowanych półek zbudowanych z wysokiej klasy płyty meblowej. Zastosowanie niewysokich, drucianych relingów umożliwia przechowywanie większej liczby produktów, a jednocześnie zabezpiecza je przed upadkiem. Półki Corner Optima wysuwamy płynnym ruchem w dwóch sekwencjach. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę. System REJS jest dostępny w dwóch kolorach – uniwersalnej bieli lub modnym antracycie.

Szafki rogowe - półki wysuwane

SZAFKI ROGOWE - KORNERY

Dużą popularnością cieszą się również kornery. W przypadku Corner Comfort każdą z dwupoziomowych części można całkowicie wysunąć z korpusu mebla. Wysokość położenia koszy można dopasować do własnych potrzeb. Ponadto istnieje możliwość zamocowania przegród do organizacji wewnętrznej, które pomogą w zachowaniu porządku na półkach.

Z kolei Corner Front pozwala na pełne wysunięcie jednego kosza, do którego przytwierdzony jest front szafki. Natomiast drugi, dwupoziomowy kosz podczas otwierania szafki przesuwa się z jej głębi w kierunku frontu, tak by dostęp do produktów był jak najłatwiejszy.

Corner Comfort i Corner Front marki REJS dostępne są obecnie w kilku odsłonach. W wersji ze srebrnym stelażem mają dno ażurowe (wykonane z drutu) lub dno z białej tacki z tworzywa. Obydwa systemy mają grafitowy stelaż i kosze z dnem z grafitowej płyty wiórowej z obrzeżem chromowanym. Ich ładowność to odpowiednio 25 i 35 kg.

Szafki rogowe - kornery

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.rejs.eu

Źródło i fot.: Rejs.

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE