Jak kreatywnie urządzić pokój dla ucznia?

Początek roku szkolnego i nowe obowiązki to wyzwanie dla uczniów i ich rodziców. Warto zadbać o przyjazny wystrój pokoju swojej pociechy. Miejsce, które będzie zachęcało swoim wyglądem do nauki, zabawy i odpoczynku. Przedstawiamy garść inspiracji aranżacji dziecięcego pokoju.

Jak kreatywnie urządzić pokój dla ucznia?

W pokoju ucznia najważniejsze jest biurko. Nauka przy stoliku w kształcie piłkarskiej bramki będzie frajdą dla małych fanów futbolu. Warto pamiętać, że nie musimy kupować nowych mebli. Wystarczy pomalować stare wyposażenie emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w pastelowych odcieniach. To świetny pomysł na szybką metamorfozę biurka dla dziewczynki. Jasne kolory rozświetlają pomieszczenie i pozytywnie wpływają na przyswajanie wiedzy przez dziecko.

Pokój dla dziewczynki

Pokój dziecka pomalowany farbą tablicową

Połączenie kilku funkcji w jednym pomieszczeniu nie jest łatwą sprawą. W tej sytuacji przydatnym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian farbą tablicową Tikkurila Liitu. Dzięki temu pierwszoklasiści będą mogli uczyć się liter, pisząc po ścianie jak po szkolnej tablicy. To również świetne narzędzie do rozwoju zdolności plastycznych dziecka. Przy okazji pokój zyska oryginalny wygląd. Farbę tablicową Tikkurila można zabarwić na odcień wybrany z palety ponad 13 tys. propozycji.

Farba tablicowa

Gdy dziecko zmienia się w nastolatka, warto zmienić aranżację jego pokoju. Z powodzeniem można sięgnąć po bardziej stonowane kolory, np. odcienie szarości. Wystrój warto dopasować do nowych upodobań i zainteresowań naszego dziecka.

Pokój nastolatka pomalowany farbą magnetyczną

Pomysłowym rozwiązaniem jest zastosowanie farby magnetycznej, dzięki której do ściany będzie można przyczepiać różne notatki czy listę angielskich słówek. Powierzchnię pomalowaną Tikkurila Magnetic trzeba pokryć dowolną farbą nawierzchniową Tikkurila Optiva w wybranym kolorze, np. czerwonym odcieniem M316 Tomato. Jeśli pomalujemy ją farbą Tikkurila Liitu, uzyskamy powłokę o podwójnych właściwościach - tablicę magnetyczną, po której można pisać kredą.

Pokój nastolatka

Źródła i fot: Tikkurila

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE