Nowe rozwiązania Armatury Kraków w kabinach prysznicowych

Detale potrafią zmienić całkowicie wygląd łazienki. Warto przyjrzeć się nowym propozycjom baterii i innych elementów wyposażenia strefy natryskowej. Małe zmiany przynoszą wielkie oszczędności i lepszy komfort użytkowania.

Nowe rozwiązania Armatury Kraków w kabinach prysznicowych

Kształt i forma nowych egzemplarzy armatury łazienkowej to coś, na co przede wszystkim zwracamy uwagę. Coraz większa różnorodność stylistyczna daje szerokie możliwości aranżacji i pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę pomieszczenia.

Jednak prawdziwe znaczenie dla komfortu i ekonomii eksploatacji baterii mają często niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy. Na co zwrócić uwagę, by wybrać najbardziej funkcjonalne rozwiązanie?

Mniejsze wydatki na wodę

Wyrażony w litrach na minutę przepływ wody stanowi informację, jaką jej ilość można maksymalnie zużyć podczas kąpieli trwającej przez określony czas. Co ciekawe, mniejsze wartości wcale nie oznaczają, że trudniej będzie się umyć, a wręcz przeciwnie - świadczą o technologicznym zaawansowaniu sprzętu.

Standardowe baterie natryskowe charakteryzują się przepływem wody na poziomie sięgającym 17-24 l/min. Jednak najnowsze modele renomowanych, przykładających uwagę do ekologii producentów, charakteryzuje wartość tego parametru wynosząca 12 l/min – mówi Katarzyna Choniawko, ekspert marki Armatura Kraków.

W połączeniu ze słuchawkami prysznicowymi i deszczowniami o odpowiednio zaprojektowanym wylocie, mimo mniejszej przepustowości, zapewniają one komfort kąpieli porównywany z rozwiązaniami zużywającymi nawet dwukrotnie więcej wody – tłumaczy.

Do usprawnień pozwalających uzyskać ten efekt należy, np. rozmieszczenie punktów natryskowych w taki sposób, by wypływające z nich strumienie pokrywały jak największą powierzchnię. Oszczędnościom sprzyjają także rozmaite proekologiczne systemy.

Ekoprzyciski i ekokońcówki w kabinach prysznicowych

Stosunkowo łatwo oszacować potencjalne oszczędności wynikające z instalacji baterii o zmniejszonej maksymalnej przepustowości. Choć w przypadku rozmaitych ekoukładów obliczenia nie zawsze są tak proste, systemy te mają niebagatelne znaczenie dla ilości zużywanej wody i komfortu kąpieli. Przykładowo, kupując słuchawkę lub deszczownię, której punkty natryskowe zbudowane są z elastycznego materiału zapewniamy sobie niezakłócony przepływ wody.

Konstrukcja ta zapobiega bowiem trwałemu zakamienieniu, mogącemu zmieniać kierunek i zmniejszać intensywność strumienia. Dzięki temu, że w nowoczesnym osprzęcie baterii natryskowych osad usuwa się przez przetarcie powierzchni słuchawki, unikamy frustracji związanej z sytuacją, w której woda nie leci tak, jak byśmy oczekiwali. Co więcej, z prawidłowo działającym wyposażeniem kąpiel trwa krócej, jest więc bardziej oszczędna.

„Easy-clean”, „anty-kamień” - niezależnie od tego, jak nazwano taką konstrukcję natrysku, wybór baterii z elastycznymi końcówkami to bardzo prosty sposób na zapewnienie jej bezproblemowej eksploatacji przez długi czas – wyjaśnia Katarzyna Choniawko.

Producenci oferują także szereg innych systemów, często używając w ich promocji przedrostka „eko”. Niektóre z nich pozwalają przy pomocy specjalnego przycisku ograniczyć przepływ wody przez baterię. Inne sprawiają, że odkręcenie zaworu do maximum wymaga pokonania oporu lub zwolnienia blokady. Dla zwolenników oszczędności i ekologii oba rozwiązania są godne uwagi.

Nowe funkcje wyposażenia kabin prysznicowych

Ciekawym, zupełnie niezwiązanym z ograniczeniem zużycia wody obszarem wprowadzania ulepszeń, jest zwiększanie możliwości dostosowania sposobu funkcjonowania zestawu natryskowego do preferencji użytkownika. Dziś już nikogo nie dziwi regulacja wysokości uchwytu czy dostępności kilku wariantów emitowanego strumienia.

Na rynku pojawiły się zestawy, pozwalające ustawić położenie ramienia deszczowni i jej wychylenie na boki w zakresie 120 stopni. Co więcej, umożliwiają one także jednoczesne puszczenie wody z umieszczonej nad użytkownikiem tarczy, jak i dowolnie przemieszczanej słuchawki natrysku.

Źródło: Armatura Kraków

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE