Jak pomysłowo ukryć małe AGD w kuchni?

Każda oszczędność czasu jest w obecnych, zaganianych czasach na wagę złota. Wolne chwile chętnie przeznaczamy na spotkania z bliskimi, sport czy hobby. Aby mieć trochę więcej wolnego czasu, warto sięgać po sprytne rozwiązania. Można je zastosować także w kuchni.

Jak pomysłowo ukryć małe AGD w kuchni?

Wszyscy znamy ten problem, kiedy za wszelką cenę próbujemy dostać się do miksera, ukrywającego się za garnkami lub foremek na babeczki, które zapodziały się gdzieś w głębokiej szufladzie ze sztućcami.

Jeśli kuchnia nie została właściwie zaplanowana, to nawet najbardziej rygorystyczne utrzymanie porządku nie wystarczy. Jakie sprytne rozwiązania w kuchni mogą działać cuda i każdego dnia usprawniać nasze kuchenne obowiązki?

Postaw na fronty przesuwne lub składane

Tym, co często przeszkadza w kuchennych pracach jest niedostateczna ilość miejsca. Zyskasz więcej przestrzeni, jeśli zdecydujesz się na drzwi meblowe przesuwno-składane, odsłaniające całe wnętrze szafki (polecamy system WingLine) lub przesuwne, które otwierają jej określoną część (SlideLine).

Stały dostęp do produktów spożywczych, naczyń i małego AGD pozwala o wiele lepiej zorganizować przygotowywanie posiłków, a my nie musimy martwić się o ewentualną kolizję z otwartymi frontami.

Jednym ze sprytnych rozwiązań w kuchni, które coraz częściej zobaczymy w młodych salonach meblowych, są schowki w narożniku blatu kuchennego, ukryte za składanymi frontami. Po ich otwarciu uzyskujemy dostęp do tostera, opiekacza czy mikrofalówki, a wszystko ukryte jest za łatwymi do otwarcia drzwiczkami.

Pojemna szuflada to podstawa

Małe AGD doskonale nadaje się do przechowywania w średnich i głębszych szufladach, które zostały dobrze zaaranżowane. Co to znaczy? Ważny jest pełen wysuw, który zapewni łatwy dostęp do wszystkich części blendera czy robota kuchennego, dlatego postawmy na solidną prowadnicę z cichym domykiem, dzięki czemu nic się nie stłucze (sprawdza się tu model Quadro).

Przydadzą się także wkłady rozdzielające, dzięki czemu mniejsze elementy małego AGD można posegregować w logiczne grupy. Na tej samej prowadnicy można zbudować pomocną wysuwaną półkę, która stworzy dodatkowy blat roboczy.

Wspomaganie elektryczne lub mechanicznie

Hettich opracowuje ciekawe pomysły, które można zastosować nie tylko w meblach, ale także w sprzęcie kuchennym! Warty uwagi jest system elektromechanicznego otwierania (Easys) zastosowany w lodówkach, dzięki któremu bez użycia rąk i niezależnie od tego ile litrów mleka umieściliśmy w drzwiach lodówki, jej otwieranie odbywa się za pomocą naciśnięcia palca.

Wśród sprytnych rozwiązań w kuchni warto wymienić także system bezuchwytowych frontów do szafek i szuflad (Push to open Silent), które można otwierać za pomocą naciśnięcia łokciem, kolanem, a nawet stopą, co świetnie sprawdza się gdy mamy zajęte lub brudne ręce (tutaj system opiera się na działaniu mechanicznym).

Mniej schylania w kuchni

Rewolucyjnym rozwiązaniem jest system podnoszenia koszy do zmywarek (Comfort Swing), który pozwala wygodnie ustawiać naczynia na dolnym poziomie bez potrzeby schylania.
Chcesz poznać więcej pomysłów na sprytne rozwiązania w kuchni?

Przygotowano również stronę internetową, która zaskoczy Cię innowacyjnymi sposobami na optymalizację przestrzeni kuchennej.


źródło i zdjęcia: Hettich

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT