Zakończenie rejestracji w kampanii Słoneczne Dni

29 lutego 2012 r. formalnie zakończono rejestrację słonecznych wydarzeń w ramach polskiej edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni. To będzie już druga edycja ekologicznej kampanii w Polsce.

Zakończenie rejestracji w kampanii Słoneczne Dni

Rejestracja w kampanii Słoneczne dni trwała prawie dwa miesiące i w tym czasie zainteresowanie organizacją słonecznych eventów wyraziło 60 instytucji, w większości jednostki edukacyjne - 30%  i instalatorzy systemów słonecznych - 25%, a także organizacje pozarządowe, samorządy lokalne, producenci i dystrybutorzy systemów słonecznych, regionalne agencje energetyczne i centra badawczo-naukowe. 

Słoneczne wydarzenia odbędą się w całej Polsce - najwięcej entuzjastów energii Słońca jest na południu Polski: Śląsk i Małopolska, duże zainteresowanie wykazuje Wielkopolska, ale również część Polski zachodniej i północnej.

Każdy słoneczny event organizowany jest przez wolontariuszy wspierany pomocą merytoryczną i materiałami promocyjnymi ze strony IEO. IEO organizacyjnie i merytorycznie czuwa nad koordynacją całej kampanii w Polsce.

Patronat Instytucjonalny sprawuje Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej oraz PKPP Lewiatan.

Kampania Słoneczne dni odbywa się w Polsce w tym roku po raz drugi, w poprzedniej edycji zgłoszonych było 40 słonecznych wydarzeń i w Polsce udział w niej wzięło ponad 5 tys. osób, a w całej Europie - ponad pół miliona osób.

Uczestnicy mogli spotkać się z instalatorami systemów słonecznych, zwiedzać instalacje słoneczne, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, a także w seminariach i konferencjach.

źródło i zdjęcie: slonecznedni.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT