Panele słoneczne Schüco dostępne w Programie Solarnym SEI Energy

Certyfikowany partner Schüco w Polsce, SEI Energy, uruchomił w drugiej połowie września autorski Program Solarny mający na celu promowanie wykorzystania technologii solarnych w budownictwie mieszkaniowym.

Panele słoneczne Schüco dostępne w Programie Solarnym SEI Energy

Oferowane w jego ramach kolektory słoneczne marki Schüco objęte są preferencyjnym programem finansowania, wykorzystującym dotacje NFOŚiGW. Stale rosnące ceny energii, ograniczone zasoby naturalne oraz konieczność ochrony klimatu wyznaczają nieodwracalnie kierunek rozwoju budownictwa. Promieniowanie słoneczne jest odnawialnym źródłem energii, które nie obciąża środowiska naturalnego i wyraźnie redukuje koszty wytworzenia i zakupu energii.

Kolektory słoneczne Schüco instalowane przez SEI Energy w budynkach mieszkalnych zapewniają roczne oszczędności kosztów podgrzania c.w.u. w wysokości około 65%. Wykorzystanie energii słonecznej podnosi wydajność energetyczną budynku o klasę wyżej, co ma istotny wpływ na bieżącą i przyszłą wartość rynkową nieruchomości.

Program Solarny SEI ENERGY i Schüco, został opracowany na bazie wieloletnich doświadczeń z instalacjami w budownictwie tych firm. Do współpracy zaproszono także Bank WBS oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym instrumentem finansowym programu jest 36-miesięczny, bezgotówkowy kredyt solarny, ze 100% dopłatą do odsetek i prowizji oraz 45% dopłatą do kwoty kredytu i darmową karencją w spłacie do 3 miesięcy.

Wkład własny klienta, wymagany częściowo przy podpisaniu umowy a częściowo po montażu, to tylko 880 złotych - resztę pokrywa kredyt solarny. Wysokość rat miesięcznych jest uzależniona od typu zestawu i może wynosić tylko 370 złotych miesięcznie. Klient nie płaci ani odsetek ani prowizji. Dla klientów niezainteresowanych kredytem, proponuje się atrakcyjny system sprzedaży ratalnej, umożliwiający rozłożenie do 35% ceny na 24 nieoprocentowane raty miesięczne.

Program obejmuje opcjonalnie dwie linie produktowe:

  • Schüco Compact - do klasycznego montażu na dach skośny lub dach płaski,
  • Schüco Premium - do integracji z dachem skośnym.

Linia Schüco Premium to typ instalacji, który stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie architektoniczne, dodające połaciom dachowym lekkości i nowoczesności. Należące do niej kolektory słoneczne można w pełni zintegrować z dachem, dzięki czemu wyglądają jak ekskluzywne okna dachowe. Można je łączyć z każdym pokryciem dachowym: dachówką, blachą, pokryciem łupkowym, itp. Kolektory słoneczne można także montować w orientacji poziomej, pionowej, w zestawach dwu-, cztero-, sześcio- i wielokolektorowych, aż do zabudowy całych połaci dachowych włącznie.

Montaż systemów solarnych Schüco wykonywany jest przez wyspecjalizowane zespoły techniczne SEI Energy. Jest prosty i nieuciążliwy, całkowicie bezinwazyjny. Trwa z reguły około dwóch dni, nie powodując żadnych zniszczeń i zabrudzeń wewnątrz budynku. Wszystkie instalacje są potwierdzane indywidualnie, na podstawie opracowywanych kalkulacji energetycznych oraz weryfikacji możliwości i warunków montażu w obiekcie.

źródło i zdjęcie: schueco.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT