Druga edycja Europejskich Słonecznych Dni za nami

Polski organizatorem i koordynatorem drugiej edycji Europejskich Słonecznych Dni był Instytut Energetyki Odnawialnej. Założeniem kampanii odbywającej się jednocześnie w całej Europie, była promocja czystej energii ze słońca oraz propagowanie jej wykorzystania. Wydarzenie miało charakter edukacyjny i informacyjny.

Druga edycja Europejskich Słonecznych Dni za nami

W ramach Europejskich Słonecznych Dni, w dniach 1-13 maja 2012 r., odbyły się w całej Polsce wydarzenia na rzecz energii słonecznej. Celem kampanii jest dotarcie do świadomości potencjalnych użytkowników instalacji słonecznych oraz przekazanie im podstawowych wiadomości na temat możliwości wykorzystania czystej, bezpiecznej i efektywnej energii Słońca.
Tegoroczna edycja Europejskich Słonecznych Dni okazała się ogromnym sukcesem.

W ponad 60-ciu wydarzeniach na terenie całej Polski udział wzięło blisko 10 tys. osób (dwa razy więcej niż w I edycji)! Rekordowa liczba organizatorów lokalnych eventów objęła: 22 jednostki edukacyjne, 17 producentów, dystrybutorów i instalatorów systemów słonecznych, liczne centra i koła naukowo badawcze, władze lokalne, agencje rozwoju regionalnego, stowarzyszenia regionalne, regionalne agencje energetyczne oraz organizacje pozarządowe.

Na frekwencyjny sukces niewątpliwie miały też wpływ nowe, interesujące pomysły organizatorów i atrakcje, których podczas słonecznych wydarzeń nie zabrakło. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat systemów solarnych, zwiedzić instalację, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, a także w seminariach i konferencjach. Słoneczne wydarzenia pozytywnie oceniają również sami organizatorzy, a większość z nich zgłosiła już chęć udziału w przyszłorocznej edycji.

Na uwagę zasługuje fakt iż w tym roku, po raz pierwszy, oprócz przedstawicieli branży kolektorów słonecznych w Europejskich Słonecznych Dniach udział wzięły również firmy z sektora fotowoltaiki. Ogromne zainteresowanie kampanią Europejskich Słonecznych Dni, zarówno ze strony organizatorów jak i uczestników słonecznych wydarzeń świadczy o zwiększającej się świadomości ekologicznej Polaków.

źródło i zdjęcie: slonecznedni.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT