Centrum Klima rozbudowuje zakład produkcyjny

Producent systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych - Centrum Klima, dzięki pozyskaniu 33 mln zł w ramach leasingu zwrotnego, będzie rozbudowywał swój zakład produkcyjny. Pozwoli to na zwiększenie mocy produkcyjnej oraz zaplecza magazynowego.

Centrum Klima rozbudowuje zakład produkcyjny

Centrum Klima pozyskała w ramach leasingu zwrotnego 33,5 mln zł brutto na nową inwestycję. Środki te spółka w całości przeznaczy na rozbudowę zakładu produkcyjnego w Wieruchowie, a tym samym już w 2013 r. wprowadzi na rynek nowy, wysokomarżowy produkt.

Dzięki łącznej inwestycji o wartości ponad 40 mln zł Centrum Klima znajdzie się w gronie światowych liderów technologicznych na rynku HVAC i znacząco zwiększy możliwości produkcyjne oraz magazynowe. Nowy obiekt pozwoli także na zwiększenie zatrudnienia w spółce.

Umowa z ING Lease (Polska) została zawarta na 10 lat i dotyczy nieruchomości wraz z pełną infrastrukturą, w której Centrum Klima prowadzi obecnie działalność.

Nowa inwestycja producenta m.in. regulatora obrotów wentylatora SC4 obejmuje:

  • nowoczesną halę produkcyjną o powierzchni 3000 m2 wyposażoną w unikatową w Unii Europejskiej, w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną
  • halę magazynową o powierzchni 3700 m2 umożliwiającą składowanie około 7 tys. palet
  • budynek biurowy o powierzchni użytkowej 650 m2
  • pełną infrastrukturę techniczną - niezależną od dotychczas istniejącej - m.in. kotłownię gazową, stację transformatorową, rozdzielnię elektryczną, sprężarkownię oraz dodatkowe miejsca parkingowe.

"Zgodnie z przyjętym harmonogramem pozyskaliśmy finansowanie dla naszej nowej inwestycji. Rozbudowa obiektu w Wieruchowie umożliwi nam rozszerzenie dotychczasowej oferty i zwiększenie udziału produkcji własnej w przychodach. Planujemy rozpoczęcie budowy na początku II kwartału. Szacujemy, że unikatowe elementy wyprodukowane w nowej hali znajdą się w sprzedaży już w pierwszej połowie 2013 r." mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Centrum Klima, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Centrum Klima

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT