Centrum Klima z kolejnym dofinansowaniem z Unii

Centrum Klima po raz kolejny uzyskała dotację z unijnego programu "Paszport dla eksportu". Pozyskane w ten sposób środki przeznaczone będą na pozyskiwanie nowych partnerów zagranicą, a także udział firmy w międzynarodowych targach branży HVAC.

Centrum Klima z kolejnym dofinansowaniem z Unii

Kolejne unijne dofinansowanie dla Centrum Klima pochodzi z programu "Paszport dla eksportu". Skierowany jest on do małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji działających na rzecz rozwoju gospodarczego. Jego celem jest wzmocnienie krajowej gospodarki, przez promocję polskich przedsiębiorstw, jako atrakcyjnych partnerów biznesowych.

"Wielokrotnie korzystaliśmy już z dofinansowań przyznawanych przez Unię Europejską, które przeznaczone były na zwiększenie efektywności spółki. Dzięki dotacjom wdrożyliśmy nowoczesne rozwiązania informatyczne i rozbudowę linii produkcyjnych. Uzyskane w tym roku środki pozwalają na realizowanie zawartych w naszej strategii celów, m.in. zwiększanie skali działalności eksportowej. W 2011 roku zanotowaliśmy wzrost eksportu o ponad 37%. Jesteśmy przekonani, że udział w międzynarodowych imprezach targowych oraz wsparcie działań zagranicznych dodatkowych finansowaniem znacząco przyczyni się do osiągnięcia naszego celu, jakim jest około 45% udział eksportu w przychodach" mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Centrum Klima ze swoją ofertą produktową jest już obecna w 40 krajach. Udział eksportu w przychodach firmy wyniósł w 2011 r. 34,45% (wzrost o 37,92% w porównaniu do 2010 roku), a docelowo ma wynosić około 45%.

Pozyskanie przez Centrum Klima dofinansowania z programu pozwoli spółce na dalszy rozwój działalności eksportowej i umocnienie pozycji na kluczowych rynkach zbytu, m.in. Niemczech i Szwecji.

źródło i zdjęcie: Centrum Klima

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT