Wzrost przychodów i zysków Centrum Klima

Producent kanałów i kształtek wentylacyjnych firma Centrum Klima, osiągnęła w 2011 r. przychody na poziomie 93 mln zł, co daje wzrost o ponad 10% w stosunku do 2010 r. Zysk netto za zeszły rok wyniósł 8 mln zł. Spółka podała wyniki finansowe za zeszły rok.

Wzrost przychodów i zysków Centrum Klima

Na świetne wyniki Centrum Klima miał wpływ wzrost produkcji własnej (w stosunku do 2010 r.) o blisko 50%, a także działalność eksportowa, która osiągając poziom 38% dała prawie 35% przychodów. Rentowność netto podniosła się do 8,67%. Rekordowy był wskaźnik EBITDA, który zwiększył się aż o 31,66% i wyniósł 13,53 mln zł.

Produkty Centrum Klima - w latach 2010/2011 - zostały wykorzystane podczas budowy wielu budynków użyteczności publicznej i dużych przedsięwzięć deweloperskich takich jak: Stadion Narodowy, PGE Arena Gdańsk, Galeria Handlowa w Wyszkowie, Salon Agata Meble w Opolu oraz luksusowe osiedla mieszkaniowe.

W celu dalszego zwiększania skali działalności, Centrum Klima rozbudowuje zakład produkcyjny w Wieruchowie. Plan inwestycyjny na lata 2012-2013 wynosi 45 mln zł, z czego niemal 50% przeznaczone zostanie na nowe, zaawansowane technologicznie maszyny. Na realizację inwestycji spółka pozyskała już - w ramach leasingu zwrotnego - 33,5 mln zł brutto.

Pozostała część zostanie sfinansowana kredytem, na który firma uzyskała promesę bez limitu kwotowego. Rozbudowa zakładu produkcyjnego rozpocznie się w II kwartale 2012 i zakończy jeszcze w tym roku. Tym samym już w połowie 2013 r. firma wprowadzi na rynek nowy, wysokomarżowy produkt, przeznaczony głównie na eksport.

"Konsekwentnie zwiększamy skalę działalności i inwestujemy w rozwój organiczny, czego efektem są doskonałe wyniki finansowe. W 2011 r. uruchomiliśmy nowe linie produkcyjne, wdrożyliśmy nowe udogodnienia dla kontrahentów, a także wprowadziliśmy nasze produkty na kolejne rynki zagraniczne. Zgodnie z przyjętą strategią, w ciągu najbliższych dwóch lat zamierzamy zainwestować około 45 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Wieruchowie. Prace budowlane powinny rozpocząć się już w II kwartale 2012 r., a nowy, wysokomarżowy produkt trafi do odbiorców w 2013 r. Umożliwi nam to nie tylko znaczne zwiększenie skali działalności, ale także zrównanie się ze światowymi liderami w branży. Jesteśmy przekonani, że podejmowane przez Centrum Klima działania znajdą wyraźne odzwierciedlenie w osiąganych przez spółkę wynikach" powiedział Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima.

Ponadto, Centrum Klima w 2011 r. podjęła szereg działań mających na celu poszerzenie kanałów dystrybucji, zarówno w odniesieniu do klientów biznesowych, jak i indywidualnych:

  • wdrożenie programu lojalnościowego dla klientów biznesowych - CK Gift,
  • uruchomienie infolinii (0 801 022 250), gdzie można uzyskać szczegółowe informacje o nowoczesnych systemach wentylacyjno-klimatyzacyjnych znajdujących się w ofercie spółki, jak również fachowe porady specjalistów technicznych, dotyczące montażu, obsługi i konserwacji poszczególnych produktów,
  • projekt instalacji wentylacyjnej dla właścicieli domów o powierzchni do 200 m2, którzy zakupią centrale wentylacyjne renomowanej brytyjskiej firmy Vent-Axia.

źródło i zdjęcie: Centrum Klima

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT