OZE pokryje 1/3 zapotrzebowania na energię w Kalifornii

Kalifornia jako lider w rozwoju energetyki geotermalnej, chce zapewnić nawet 33% zapotrzebowania na energię w regionie z odnawialnych źródeł energii. Taką deklarację podpisał gubernator stanu Jerry Brown. Wydaje się, że są to realne założenia, bo jak wskazują szacunkowe dane, same elektrownie geotermalne są w stanie dostarczyć 7% niezbędnej energii.

OZE pokryje 1/3 zapotrzebowania na energię w Kalifornii

Wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii nastąpił po przyjęciu nowych przepisów, w których Kalifornia zobowiązała się do pozyskiwania 33% energii z odnawialnych źródeł.

Stan Kalifornia jako światowy lider w rozwoju energii geotermalnej, posiada liczne zakłady wykorzystujące ten rodzaj energii. Jednak większość z nich powstała w lata 70 i 80tych ubiegłego wieku i oczekują na gruntowne remonty. Podpisana deklaracja może przyspieszyć ten proces. 

Zapowiadane w trakcie kampanii gubernatora Browna wprowadzenie systemu taryf feed-in do pobudzenia rozwoju energetyki odnawialnej, umożliwi rozwój blisko 12 tys MW nowych mocy wytwórczych. Będzie to początek rozwoju OZE, które w Kalifornii ma pokryć w 1/3 zapotrzebowania na energię.

W badaniu przeprowadzonym dla Komisji Energii Kalifornii (CEC) w 2008 r., firma konsultacyjna Black&Veatch zbadała możliwości pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych w celu zaspokojenia potrzeb stanu w tym zakresie.

Zawarte w sprawozdaniu informacje, zawierają szczegółowe koszty budowy 244 proponowanych elektrowni geotermalnych w Kalifornii, Newadzie, Oregonie, Idaho i Kolumbii Brytyjskiej. Firma Black & Veatch opisała projekty elektrowni od małych o mocy 8 MW, do dużych o mocy nawet 1000 MW.

źródło i zdjęcie: thinkgeoenergy.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT