Pomoc dla powodzian od Lange Łukaszuk

Do pomagających tegorocznym powodzianom dołączyła firma Lange Łukaszuk, która nieodpłatnie przekazała dwa odkurzacze Starmix, przeznaczone m.in. do oczyszczania zalanych pomieszczeń, a także ponad siedemset kompletów profesjonalnych wkrętaków serii Ergonic oraz Frico.

Pomoc dla powodzian od Lange Łukaszuk

W czasie, gdy ekipy telewizyjne i politycy przestali interesować się losem osób poszkodowanych w ostatnich powodziach, firmy i instytucje nadal niosą pomoc. Warto podkreślić, że oprócz wsparcia finansowego niebagatelne znaczenie ma pomoc w oczyszczaniu i osuszaniu zalanych domów i mieszkań przed zbliżającą się zimą. Firma Lange Łukaszuk przekazała sprzęt pomagający powrócić do normalnego życia.

Dwa odkurzacze strażackie przekazane zostały jeszcze w czerwcu Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy oraz w sierpniu Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Bogatyni, a także ponad siedemset kompletów profesjonalnych wkrętaków serii Ergonic oraz Frico pomogą nie tylko służbom odpowiedzialnym za przywrócenie porządku, ale także mieszkańcom, którzy własnymi siłami ratują swój dobytek.

Właściciel firmy Felo postanowił przekazać na rzecz powodzian ponad siedemset kompletów profesjonalnych wkrętaków serii Ergonic oraz Frico. Swoją decyzję podjął pod wpływem  impulsu, jaki wywołała w nim relacja w niemieckich mediach z okolic zalanej Bogatyni. Dyrektor firmy Lange Łukaszuk - dystrybutora Felo na polski rynek, został poproszony o zorganizowanie całej akcji. Pod koniec sierpnia dary od obu firm zostały dostarczone do malowniczego Lwówka Śląskiego.

Na terenie Dolnego Śląska trwają działania porządkowe, z kolei na terenach zalanych w maju tego roku życie pomału wraca do codzienności. Z Dębicy do firmy Lange Łukaszuk napłynął meldunek z podziękowaniami i opisem ogromu robót, jakie zostały wykonane za pomocą przekazanego sprzętu. Przy użyciu odkurzacza STARMIX HS PA 1455 KFGFW zostały przywrócone do idealnej czystości zakłady przetwórstwa spożywczego, piwnice, domy, sklepy i miejsca pracy, które ucierpiały podczas powodzi sprzed dwóch miesięcy.

Warto także podkreślić, że strażacy z Bogatyni już w trakcie szkolenia zauważyli, że po zakończeniu działań powodziowych, przekazany przez firmę Lange Łukaszuk sprzęt idealnie sprawdzi się jako część wyposażenia przeciwchemicznego wozu bojowego, który zabezpiecza m.in. miejsca wypadków drogowych. Odkurzacz Starmix może być stosowany np. do zbierania zużytego sorbentu zanieczyszczeń ropopochodnych lub płynów eksploatacyjnych, które wyciekną z rozbitych aut w czasie wypadków.

Woda to żywioł, z którym człowiek nie ma szansy zwyciężyć. Mieszkańcy zalanych, podczas tegorocznych powodzi, miejscowości walczą o przywrócenie normalnego rytmu życia, a także zabezpieczają swój dobytek przed zbliżającą się zimą. Ogromną pracę wykonali strażacy, żołnierze oraz ratownicy, co więcej sprzęt przekazany przez prywatne firmy oraz instytucje pozarządowe pozwolił pracować im szybciej i efektywniej. Swoją pomocną cegiełkę dołożyła firma Lange Łukaszuk, która przekazała odkurzacze strażackie, a także narzędzia przydatne w pracach remontowych. Zaangażowanie służb porządkowych, a także inicjatywy prywatnych przedsiębiorców sprawiły, że powodzianie otrzymali szybką i cenną pomoc pozwalającą powrócić do codzienności.

źródło: gutpr.pl
zdjęcia: langelukaszuk.pl

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k
LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k
LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k
LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k
LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT