Vattenfall awansuje Polaków w międzynarodowych strukturach

W ostatnich miesiącach stosunkowo wielu Polaków przeszło z polskich spółek koncernu Vattenfall do międzynarodowych struktur tej szwedzkiej grupy.

Vattenfall awansuje Polaków w międzynarodowych strukturach

"Vattenfall zmienił organizację łącząc w jednej strukturze niemieckie i polskie spółki po to by wzmocnić nasze operacje w Europie centralnej. W trakcie tej zmiany kilku menadżerów zmieniło miejsce pracy na Berlin podejmując pracę w Business Group Central Europe" - informuje Łukasz Zimnych, rzecznik Vattenfall Poland. W rezultacie działania te sprowadzają się do licznych awansów Polaków w międzynarodowych strukturach spółki.

Wśród najważniejszych nominacji jest m.in. przejście Pawła Smolenia, dotychczasowego prezesa zarządu Vattenfall Heat Poland na stanowisko Dyrektora Strategii i Rozwoju Grupy. Paweł Smoleń został także członkiem Central Management Team zarządzającym Business Group Vattenfall Central Europe.

Anna Pytel została Dyrektorem ds. Controlingu BU Sales, wcześniej w Vattenfall Sales Poland była dyrektorką ds. controlingu i finansów.

Lidia Świderska została Senior Executives Management, wcześniej zajmowała stanowisko HR menagera w Vattenfall Poland.

Piotr Kędzierski został dyrektorem departamentu Strategic Communication Management (VKS) w pionie Communication & Public Affairs Central Europe, a wcześniej odpowiadał za komunikację w Vattenfall Poland.

Bartosz Kępa został dyrektorem Supply Chain w Service Unit, poprzednio był dyrektorem ds. finansów w Vattenfall Poland.

Grzegorz Lot wszedł do zarządu Vattenfall Sales, spółki obejmującej swym obszarem działalności Polskę i Niemcy, wcześniej odpowiadał za sprzedaż i marketing w Vattenfall Sales Poland.

Przypomnijmy, że dyrektorem Grupy Biznesowej Central Europe i jednym z wiceprezesów Vattenfall AB jest Tuomo J. Hattaka, który wcześniej był szefem struktur koncernu w Polsce. Inny były szef Vattenfall w Polsce, Torbjörn Wahlborg, jest dyrektorem Grupy Biznesowej Nordic i jednym z wiceprezesów największego producenta ciepła
i siódmego pod względem wielkości producenta elektryczności w Polsce.

Business Group Vattenfall Central Europe działa na terenie Polski i Niemiec zatrudniając ponad 21 tys. pracowników. W obydwu krajach wytwarza się łącznie ponad 70 TWh energii elektrycznej (przy mocy zainstalowanej 15,6 tys. MW) oraz 27 TWh (97 tys. TJ) ciepła przy przychodach przekraczających 15 mld euro.

źródło: wnp.pl
zdjęcie: wikipedia.org

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT