Vattenfall oszczędza energię dzięki wymianie transformatorów

Vattenfall Distribution Poland wymieni ponad 900 transformatorów na nowsze i bardziej efektywne modele przez co planuje zaoszczędzić blisko 5 GWh energii w ciągu roku. Planowane zakończenie inwestycji ma nastąpić z końcem 2014 roku, a część funduszy na jego realizację pochodzi z Funduszu Spójności.

Vattenfall oszczędza energię dzięki wymianie transformatorów

Planowane przedsięwzięcie polega na wymianie 914 transformatorów SN/nN na nowe bardziej efektywne dzięki czemu możliwe będzie zaoszczędzenie 4,7 GWh energii w ciągu roku. Do zrealizowania tego projektu przyczyniło się także dofinansowanie jakie Vattenfall uzyskał w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w wysokości prawie 6,5 mln zł. 

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 25 mln zł. Projekt ma zostać zrealizowany do końca 2014 roku.

Nowoczesne i oszczędne transformatory trafią do 66 gmin na terenie województwa śląskiego zasilanych przez Vattenfall i posłużą do przetwarzania energii elektrycznej z poziomu napięcia średniego na napięcie niskie. Projekt zakłada zastosowanie wyłącznie technologii i urządzeń spełniających normy ekologiczne UE.

Celem projektu jest poprawa efektywności dystrybucji energii elektrycznej dzięki zmniejszeniu strat sieciowych.

Wśród pozostały celów projektu wymiany transformatorów przez Vattenfall można wyróżnić:

  • zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej,
  • poprawa efektywności energetycznej,
  • poprawa stanu środowiska,
  • wzrost atrakcyjności inwestycyjnej województwa.

Efekty będą widoczne pod postacią oszczędności blisko 5 GWh energii rocznie. Dzięki czemu ilość dwutlenku węgla, który nie zostanie wyemitowany do atmosfery to 4,21 tys. ton/rok. 

źródło i zdjęcie: vattenfall.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT