Największy na świecie zakład produkujący akumulatory już działa

W Nowosybirsku w Rosji uruchomiono największy na świecie zakład produkujący akumulatory litowo-jonowe o wysokiej mocy. Zaawansowaną technologię zaprezentował koncern "Lioteh" - wspólne przedsięwzięcie Rusnano i chińskiego holdingu Sky Thunder.

Największy na świecie zakład produkujący akumulatory już działa

Koszty budowy i uruchomienia największego na świecie zakładu produkującego akumulatory wyniosły ponad 400 mln USD. Zajmuje on przeszło 40 tys. m2 i powstał w zaledwie 9 miesięcy.

"Produkty firmy będą wykorzystane przez transport elektryczny w krajowych metropoliach" - zaznaczył dyrektor generalny spółki "Lioteh" Aleksandr Erohina.

"Akumulatorami litowo-jonowymi zainteresowani są również rosyjska kolej, metro, spółki energetyczne, producenci energii, przedsiębiorstwa z dziedziny wojskowo-przemysłowej oraz spółki działające w zakresie usług mieszkaniowo komunalnych" - dodał Aleksandr Erohina.

Dyrektor zakładu Igor Czapajew ogłosił, że przedsiębiorstwo planuje produkować około miliona akumulatorów rocznie, co pozwoli zaopatrzyć ok. 5 tysięcy elektrobusów rocznie.

"Teraz powstał w Rosji zakład produkujący najlepszy na świecie produkt zgodnie z najlepszymi światowymi wzorcami" - powiedział podczas ceremonii otwarcia Prezes Zarządu Rusnano, Anatolij Czubajs.

Z kolei przedstawiciel Sky Thunder w Rosji Michael Bush powiedział, że "pierwsze partie gotowych produktów z zakładu zostaną wkrótce wysłane do Chin, a zakład posiada już teraz kontrakty na dostawę akumulatorów do Rosji, Ameryki Północnej oraz Europy".

Rusnano jest rosyjską spółką inwestującą w elektronikę i nanotechnologię. Jest w pełni własnością państwa. Sky Thunder jest chińskim producentem akumulatorów litowo-jonowych.

źródło: wnp.pl
zdjęcie: sib.fm

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT