Nowy kontrakt z obszaru energetyki słonecznej firmy ABB

Firma ABB podpisała we Włoszech kontrakt o wartości 50 milionów dolarów z Actelios Solar SpA. Kontrakt obejmuje dostawę trzech fotowoltaicznych elektrowni słonecznych do zachodniej Sycylii. Elektrownie będą wyposażone w stałe moduły fotowoltaiczne i osiągną łączną moc 13 MW.

Nowy kontrakt z obszaru energetyki słonecznej firmy ABB

Główna elektrownia o mocy 6 MW powstanie w Spinasanta. Pozostałe zostaną zbudowane w Cardonita (3,8 MW) i Sugherotorto (3,3 MW). Kiedy obiekty zostaną podłączone do sieci, będą dostarczać około 19 GWh energii odnawialnej każdego roku. To pozwoli uniknąć emisji ponad 9400 ton dwutlenku węgla rocznie, co stanowi ekwiwalent rocznych emisji generowanych przez około 3900 samochodów.

Projekt ma zostać zrealizowany do końca 2010 roku. Wykonanie instalacji w tak krótkim czasie jest możliwe dzięki koncepcji ABB modułowego wyposażenia obiektu w urządzenia elektryczne. Wcześniejszy montaż poszczególnych komponentów systemu elektrycznego elektrowni i przetestowanie ich jeszcze przed dostawą, instalacja na miejscu oraz uruchomienie to szybki i łatwy sposób działania, który ogranicza koszty i ryzyko projektu.

Realizacja "pod klucz" obejmuje projekt, inżyniering, dostawę i uruchomienie elektrowni, jak również połączenia SN pomiędzy elektrowniami a krajową siecią energetyczną. ABB dostarczy transformatory, rozdzielnice średniego i niskiego napięcia, urządzenia ochrony i zaawansowany system sterowania, który służy do zdalnej kontroli i diagnozowania urządzeń, po to by zoptymalizować ich pracę i zapewnić maksimum efektywności działania.

"Energia pochodząca ze źródeł odnawialnych, takich jak np. słońce, odgrywa rosnącą rolę w produkcji energii elektrycznej pozwalając na minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne. ABB dysponuje bogatym portfolio technologii pozwalających na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych i włączanie jej do sieci" - powiedział Peter Leupp, szef dywizji Systemów Energetyki w ABB.

Actelios SpA to część Grupy Falck. Actelios to firma zaangażowana w produkcję energii słonecznej, posiadająca działające elektrownie słoneczne o łącznej mocy 16 MW, a także obiekty znajdujące się w budowie.

źródło i zdjęcie: abb.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT