Rekuperacja w istniejącym budynku bez gruntownej przebudowy – czy to możliwe?

Systemy wentylacyjne STIEBEL ELTRON to doskonała opcja dla tych, którzy chcą zapewnić swojemu budynkowi świeże powietrze, wyeliminować wilgoć, odfiltrować szkodliwe substancje i jednocześnie odzyskiwać ciepło z powietrza usuwanego, co przyczynia się do oszczędności na ogrzewaniu.

Rekuperacja w istniejącym budynku bez gruntownej przebudowy – czy to możliwe?

Rekuperatory decentralne (ścienne) zostały zaprojektowane głównie do obiektów, które podlegają termomodernizacji lub mają problemy z wentylacją (pojawiająca się pleśń na ścianach, zaparowane okna czy zaduch).

Ich montaż nie wymaga gruntownej przebudowy, dzięki czemu nie musimy obawiać się długiego procesu montażu czy wysokich kosztów remontu.

Urządzenia można z powodzeniem stosować również w nowo budowanych obiektach. Rozwiązanie może pomóc w sytuacji, gdzie inwestor nie przewidział wcześniej systemu wentylacji centralnej lub kiedy chce obniżyć koszty inwestycji za sprawą braku instalacji rurowej.

Jak działają decentralne rekuperatory?

System decentralnych rekuperatorów składa się z centralnego sterownika, który zarządza pracą rekuperatorów, zamontowanych w ścianach zewnętrznych pomieszczeń, takich jak: pokój, sypialnia, jadalnia, salon, gabinet czy pralnia. Wszystko w zależności od potrzeb jakie ma spełniać urządzenie.

Zasada działania decentralnego rekuperatora VLR 70 L Trend EU polega na przemiennej pracy (co 40 sekund wentylator zmienia kierunek przepływu), dzięki czemu wymiennik ciepła nie podlega zamarznięciu i nie potrzebna jest grzałka elektryczna.

W ramach jednej jednostki sterującej można obsłużyć do ośmiu urządzeń wentylacyjnych jednocześnie. VLR 70 L Trend EU, charakteryzuje się wyjątkową sprawnością i higieną, ponieważ został zastosowany modułowy, aluminiowy wymiennik ciepła oraz system podwójnej filtracji powietrza.

Odbywa się to za pomocą filtra przeciwpyłowego F7 oraz ochronnego filtra wstępnego G2 z dodatkiem węgla aktywnego, które sprawiają, że dostarczane powietrze jest całkowicie bezpieczne.

Sterownik dysponuje 5 biegami wydajności, dzięki którym w łatwy sposób można dostosować pracę urządzeń do naszych potrzeb.

Rekuperator decentralny VLR 70 L Trend EU.

Decentralne systemy wentylacyjne – oszczędność

Dzięki zastosowaniu rekuperatorów decentralnych możesz obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie nawet o 30%. Wszystko dzięki odzyskowi ciepła z powietrza wywiewanego.

Ponadto podczas termomodernizacji szczelnie izolujemy budynki, przez co musimy zadbać o ich odpowiednią wentylację, aby uniknąć syndromu chorego budynku (SBS - sick building syndrome), gdzie mieszkańcy zaczynają odczuwać brak koncentracji, bóle głowy, kaszel, nudności czy senność.

STIEBEL ELTRON dąży do zapewnienia komfortu swoim klientom, a posiadane wieloletnie doświadczenie w produkcji urządzeń wentylacyjnych sprawia, że jest niezawodnym partnerem w branży.

Źródło i zdjęcia: STIEBEL ELTRON Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT