InCare i Easycut – technologie wykorzystywane w panelach URSA AIR

Przez wiele lat w laboratoriach URSA prowadzone są intensywne badania, mające na celu stworzenie i wprowadzenie na rynek efektywnych oraz niezawodnych technologii w obszarze materiałów izolacyjnych. Ostatnie nowości z URSA obejmują technologie InCare i Easycut, które są stosowane w panelach z wełny mineralnej URSA AIR. Zapraszamy do zapoznania się z ich możliwościami.

InCare i Easycut – technologie wykorzystywane w panelach URSA AIR

Czym jest technologia InCare?

Klienci i wykonawcy stawiają coraz wyższe wymagania produktom stosowanym do budowy kanałów wentylacyjnych, mającym kluczowe znaczenie dla jakości powietrza w pomieszczeniach.

Odpowiedzią firmy URSA na te wyzwania jest wprowadzenie technologii InCare, która polega na dodaniu w procesie produkcji jonów miedzi wpływających pozytywnie na parametry techniczne oraz użytkowe paneli z wełny mineralnej URSA AIR.

Kluczowe korzyści z zastosowania technologii InCare dotyczą lepszej jakości powietrza dostarczanego do pomieszczeń przez system wentylacyjny.

Poprawa efektywności energetycznej budynku

Kluczowym kryterium przy wyborze materiału do budowy kanałów wentylacyjnych są jego parametry techniczne i użytkowe. Panele z wełny mineralnej URSA AIR InCare spełniają, a w wielu aspektach wręcz wyznaczają najwyższe rynkowe standardy.

Innowacyjna technologia i zastosowanie jonów miedzi sprawiają, że materiał jest w stanie skutecznie neutralizować aż do 99,99% bakterii i wirusów znajdujących się na wewnętrznej powierzchni kanałów wentylacyjnych.

Badania wykazują, że jony miedzi gwarantują skuteczność przez cały okres użytkowania materiału. Wpływa to korzystnie na jakość powietrza i zdrowie wszystkich użytkowników i mieszkańców budynków przez wiele lat.

Ponadto URSA AIR InCare to także sprawdzony materiał pod kątem izolacji termicznej i akustycznej, co przekłada się na wysokie parametry efektywności energetycznej nieruchomości i komfort jej użytkowników. Klasa reakcji na ogień A2 pozwala na stosowanie materiału w trudnych i wymagających warunkach.

Firma URSA od lat konsekwentnie dba o poprawę stanu środowiska naturalnego i zrównoważony rozwój. Właśnie dlatego innowacyjne panele URSA AIR InCare w minimum 50% powstają z surowców pochodzących z recyklingu i są wolne od lotnych związków organicznych. To świadomy i bezpieczny wybór dla środowiska.

Gdzie można wykorzystać URSA AIR InCare?

Wysoka skuteczność technologii InCare sprawia, że panele URSA AIR z jonami miedzi z powodzeniem mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie jakość powietrza ma szczególne znaczenie, m.in. w sektorze ochrony zdrowia.

Parametry paneli i posiadane certyfikaty pozwalają na użytkowanie materiału w szpitalach i centrach medycznych.

Ponadto URSA AIR InCare to doskonały wybór w sektorach:

  • usług (hotele, biura, restauracje, szkoły, sklepy);
  • kultury i sportu (obiekty sportowe, muzea, kina, teatry);
  • przemysłowo-magazynowym (magazyny, fabryki, laboratoria, centra logistyczne);
  • budownictwa mieszkalnego.

Zalety materiału doceniają również inwestorzy prywatni, którzy wykorzystują panele URSA AIR InCare w przewodach wentylacyjnych zarówno w domach jednorodzinnych, jak też w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych.

Dużym atutem jest fakt, że panele równie dobrze sprawdzają się w nowym budownictwie do tworzenia kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, jak też przy pracach remontowych w starszych nieruchomościach.

System Easycut i jego możliwości

Kolejną innowacją w ofercie URSA jest system Easycut. To nowe rozwiązanie, które można znaleźć na opakowaniach płyt izolacyjnych URSA AIR, polega na nadrukowaniu specjalnych szablonów do cięcia płyt.

Dedykowane szablony pozwalają na szybkie i precyzyjne docięcie elementów składowych kolan, trójników i rozgałęzień przewodów wentylacyjnych. Dzięki temu budowa kształtek jest intuicyjna i znacznie prostsza.

Wystarczy przyłożyć szablon z opakowania do panelu i odrysować potrzebny kształt. W ten sposób minimalizuje się ryzyko błędów i znacznie poprawia komfort i szybkość pracy. Przekłada się to nie tylko na skrócenie czasu konstrukcji przewodów wentylacyjnych, ale również na optymalizację kosztów związanych z całym procesem.

Innowacje materiały wysokiej jakości

Efektem badań i wprowadzania innowacji powinna być rzeczywista poprawa parametrów jakościowych oferowanych produktów.

Tak właśnie od lat działa URSA. Firma dba o ewoluujące potrzeby odbiorców, wyprzedza trendy rynkowe oraz zawsze ma na względzie rosnące wymagania środowiskowe. Wprowadzane innowacje w postaci technologii InCare i systemu Easycut to kolejny krok w tym kierunku.

Ale to nie koniec udoskonaleń produktów. Wciąż prowadzone są prace nad rozwojem nowych technologii, które korzystnie wpłyną na parametry instalacji wentylacyjnych, podniosą komfort użytkowników oraz usprawnią pracę wykonawców.

Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami materiałów oraz do korzystania z rozwiązań URSA AIR InCare z systemem Easycut.


Źródło i zdjęcia: URSA

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT