Partnerstwo biznesowe firmy URSA z producentem energii elektrycznej - Enefit

URSA Polska podjęła kolejne, ważne działanie w kierunku redukcji emisji C02 o 30% do 2030 r., podpisując umowę z firmą Enefit - oferującą rozwiązania energetyczne dla klientów biznesowych.

Partnerstwo biznesowe firmy URSA z producentem energii elektrycznej - Enefit

Umowa obejmie dostawę łącznie około 35 700 MWh energii elektrycznej w ciągu najbliższych siedmiu lat dla URSA Polska, w całości wyprodukowanej przez nowo wybudowaną farmę fotowoltaiczną Enefit Green w Dębniku.

To wielki krok w stronę ochrony środowiska i korzystania z odnawialnych źródeł energii, a tym samym osiągnięcia zero emisyjności.

- Podpisanie umowy z Enefit na dostarczanie energii pochodzącej z OZE jest jednym z ważnych elementów naszej strategii dochodzenia do redukcji emisji CO2 o 30% do roku 2030. URSA podjęła wyzwania związane ze strategią programu ESG w 2020 roku i z powodzeniem realizuje jej kolejne elementy - mówi Mirosław Gawryluk, dyrektor generalny URSA Polska.

Działający w Polsce Enefit jest częścią estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia, która opracowała długoterminową strategię osiągnięcia neutralności emisyjnej - najpóźniej do 2045 r. Zakłada ona rezygnację z produkcji energii elektrycznej z użyciem łupków bitumicznych do 2030 r. i przejście na produkcję wyłącznie ze źródeł odnawialnych. W celu realizacji przyjętych założeń, należąca do Grupy firma Enefit Green rozwija portfolio inwestycji w odnawialne źródła energii.

Spółka ta posiada obecnie nad Wisłą 19 elektrowni słonecznych o łącznej mocy nieco ponad 18 MW i generujących rocznie ok. 19 GWh energii elektrycznej. Obecnie, trwają również prace nad inwestycjami fotowoltaicznymi w Zambrowie o mocy 8,8 MW oraz w Dębniku, o mocy 6 MW. Parki te mają zostać zrealizowane w 2022 roku.

Źródło i zdjęcie: URSA

 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT