Ogrzewanie podłogowe idealne dla alergików

Montaż ogrzewania podłogowego opartego na systemie wodnym to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Ta metoda nie tylko jest efektywna pod względem zużycia energii i estetycznie dyskretna, ale także pomaga zredukować rozprzestrzenianie się roztoczy w domu.

Ogrzewanie podłogowe idealne dla alergików

Sezon grzewczy jest często uciążliwy dla osób, które zmagają się z alergią. Odkręcone kaloryfery, rzadko wietrzone pomieszczenia i wysuszone powietrze wewnątrz przyczyniają się do rozwoju roztoczy, które wraz cyrkulującym powietrzem przedostają się do dróg oddechowych.

Rozwiązaniem poprawiającym komfort życia alergików jest instalacja wodnego systemu ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie płaszczyznowe KAN-therm daje możliwość wykonania praktycznie każdej, nawet najbardziej nietypowej instalacji ogrzewania lub chłodzenia podłogowego.

Szeroki zakres średnic (12-26 mm) i rodzajów rur umożliwia optymalne ich użycie we wszystkich odmianach niskotemperaturowych ogrzewań płaszczyznowych. Od ogrzewań ściennych poprzez układy ogrzewań podłogowych aż do podgrzewań powierzchni otwartych, takich jak podjazdy czy boiska.

System ogrzewania podłogowego KAN-Therm Profil.

Ogrzewanie przez konwekcję i promieniowanie

Tym, co wyróżnia wodne ogrzewanie podłogowe spośród tradycyjnych metod, jest sposób rozprzestrzeniania się ciepła. Szczególną uwagę powinny zwrócić na to osoby uczulone na kurz.

W przypadku standardowego, grzejnikowego ogrzewania (kaloryfery, grzejniki płytowe) oraz ogrzewania konwektorowego (dmuchawy, konwektory, grzejniki kanałowe), ciepło rozchodzi się poprzez konwekcję, czyli unoszenie.

Zjawisko konwekcji polega na swobodnym ruchu powietrza wynikającym z różnicy temperatur. Ogrzane powietrze zaczyna krążyć w pomieszczeniu, a wraz z nim drobinki kurzu, roztocza, zarodniki grzybów i pleśni.

W odróżnieniu od tradycyjnych metod, ciepło z ogrzewania podłogowego rozchodzi się poprzez promieniowanie. Przenika przez powietrze i sprawia, że nie jest ono wprawiane w intensywny ruch, a zatem ani kurz, ani roztocza nie rozprzestrzeniają się tak intensywnie, jak ma to miejsce w przypadku ogrzewania standardowego.

Ogrzewanie podłogowe KAN-Therm Rail.

 

Zaletą takiego sposobu rozprzestrzeniania się ciepła jest także to, że powietrze nie ulega nadmiernemu wysuszeniu. Im większa wilgoć panuje w pomieszczeniu, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu oddechowego.

W przypadku zastosowania wodnego ogrzewania podłogowego KAN, wilgotność względna nad powierzchnią podłogi utrzymuje się na poziomie 45%, co wpływa na ograniczenie rozwoju roztoczy.

System ogrzewania podłogowego KAN-Therm TBS.

W ofercie KAN na uwagę zasługują rozwiązania systemów KAN-therm Tacker, KAN-therm Profil i KAN-therm Rail, przeznaczone do tzw. zabudowy na mokro. Są dostosowane do standardowych wylewek betonowych lub anhydrytowych.

W odróżnieniu od innych rozwiązań, system KAN-therm TBS jest przeznaczony do zabudowy suchej, stosowanej w budynkach o konstrukcji szkieletowej.


Źródło i zdjęcia: KAN Sp. z o.o.

 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT