Hybrydowy system ogrzewania domu idealny dla seniorów

Andrzej i Anna, którzy całe życie mieszkali w swoim rodzinnym miasteczku na Podkarpaciu, teraz, zbliżając się do emerytury, decydują się na inwestycję w budowę własnego domu. Posiadają dziedziczoną działkę budowlaną we wsi i zgromadzili wystarczająco oszczędności, aby spełnić marzenie o własnym domu.

Hybrydowy system ogrzewania domu idealny dla seniorów

Andrzej i Anna zakończyli swój długi okres pracy zawodowej i przechodzą na emeryturę. Teraz stają przed wyzwaniem budowy własnego domu od podstaw.

Małżeństwo żyło oszczędnie i teraz zdecydowało się na stosunkowo niewielki dom o powierzchni mieszkalnej 120 m2, który powinien być solidny, trwały i w przyszłości zachować swoją wartość.

Małżonkowie zdecydowali się zaufać miejscowemu przedsiębiorcy budowlanemu i wykonawcy ogrzewania, ze względu na to, że oboje znają ich i cenią od wielu lat.

Sprawdzona technika najważniejsza

Andrzej i Anna szczegółowo omawiali technologię grzewczą z wykonawcą ogrzewania. Chcieli niezawodnego, solidnego systemu grzewczego, takiego, który nigdy nie zawiedzie.

Wykonawca instalacji grzewczych polecił im uwzględnienie energii odnawialnej w nowym systemie. W ten sposób na pewno spełnią najnowsze wymagania prawne. Ponadto, taki system będzie jeszcze bardziej oszczędny i ekologiczny.

Argumenty za hybrydą: gaz i technika solarna

Andrzej i Anna w przeszłości mieli już dobre doświadczenia z gazowymi kotłami kondensacyjnymi. Dlatego w nowym domu planują połączenie sprawdzonego już ogrzewania z termiczną instalacją solarną do postaci systemu hybrydowego.

1. Ogrzewanie gazowe jako zabezpieczenie

Para zna ten system i czuje się z nim komfortowo. W końcu wiedzą, że w ich regionie zimy są czasami bardzo ostre. Dodatkowo przyłącze gazowe jest już gotowe, co jest idealnym warunkiem do wykorzystania tej sprawdzonej techniki grzewczej.

2. Instalacja solarna do przygotowania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania pomieszczeń

Działka budowlana na zboczu wzgórza umożliwia budowę nowego domu z dachem od strony południowej. Andrzej i Anna wiedzą, że ich region jest silnie nasłoneczniony.

Na dachu domu jest miejsce na instalację systemu solarnego o dużej mocy, a w projektowanej piwnicy jest wystarczająco dużo miejsca na zasobnik solarny. Oznacza to, że energia słoneczna może z łatwością dostarczyć około połowy ciepła potrzebnego do ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

3. Energooszczędna wentylacja

Ogrzewanie to jeden z czynników decydujących o komforcie w pomieszczeniach. Równie ważna jest odpowiednia jakość powietrza. Dlatego Andrzej i Anna zgadzają się z sugestią wykonawcy instalacji grzewczych, aby od razu zainstalować system wentylacji.

Zdecentralizowana wentylacja pozwala zaoszczędzić znaczną część kosztów ogrzewania, ponieważ jeśli jej nie ma, za każdym razem po otwarciu okna w celu wywietrzenia pomieszczenia dużo ciepła z niego „ucieka”.

Nie ma takiej potrzeby przy automatycznej wentylacji, która zapewnia również świeże i wolne od pyłków powietrze wewnątrz.

Wszystkie elementy z jednego źródła

Po szczegółowej dyskusji i sugestiach wykonawcy ogrzewania, małżeństwo zdecydowało się na wyroby firmy WOLF, której oferta obejmuje wszystkie elementy systemu ogrzewania i wentylacji indywidualnie dopasowane do ich wymagań.

Gazowy kocioł kondensacyjny CGB-2

Andrzej i Anna zdecydowali się na wysoce wydajny sposób ogrzewania swoich pomieszczeń za pomocą modulowanego kotła kondensacyjnego WOLF CGB-2. Dzięki kompaktowej konstrukcji kotła przeznaczonego do zabudowy na ścianie w pomieszczeniu kotłowni pozostaje dużo miejsca.

Płaskie kolektory słoneczne

F3-1 to najpopularniejszy model kolektora słonecznego firmy WOLF. Solidna, zamknięta na całym obwodzie czasza aluminiowa sprawia, że ​​solarny generator ciepła jest wyjątkowo trwały i szczelny.

Wentylacja pomieszczeń mieszkalnych CWL-D-70

To, co wyróżnia zdecentralizowany system wentylacji WOLF CWL-D-70 to prostota, szybkość i niskie koszty montażu. Andrzej i Anna są zadowoleni, że latem będą mogli wykorzystać CWL-D-70 do chłodzenia pomieszczeń i cieszyć się przyjemną temperaturą powietrza w nocy.

Nowoczesne sterowanie

Sterowanie oferowane przez WOLF przekonało Andrzeja, ponieważ doskonale koordynuje elementy systemu ogrzewania.

Ponadto inteligentny algorytm zapewnia, że ​​energia słoneczna ma zawsze pierwszeństwo, a dogrzewanie za pomocą kotła gazowego zawsze pozostawia wystarczającą ilość miejsca w zasobniku solarnym. Dzięki temu Andrzej i Anna mogą optymalnie wykorzystać darmowe ciepło słoneczne.

Bezpieczna przyszłość

Dzięki ciepłu słonecznemu Andrzej i Anna będą ogrzewać swój dom ekologicznie i tanio. A dzięki ogrzewaniu gazowemu będą dysponować sprawdzonym systemem grzewczym – jest to dobre połączenie, które doskonale wykorzystuje zalety obu rodzajów ogrzewania.

Źródło i zdjęcia: Wolf – Technika Grzewcza

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT