Innowacyjny system szklanych dachówek ze Szwecji

Szwedzka firma SolTech Energy ma zamiar zrewolucjonizować rynek ekologicznych pokryć dachowych. Po wieloletnich badaniach firmie udało się wyprodukować kompletny system szklanych dachówek, które służą do ogrzewania budynków. Przedstawiciele firmy twierdzą, że system ten będzie alternatywą dla tradycyjnych pokryć dachowych oraz kolektorów słonecznych.

Innowacyjny system szklanych dachówek ze Szwecji

Obserwując sektor budownictwa energooszczędnego, inżynierowie ze szwedzkiej firmy SolTech Energy doszli do wniosku, że na rynku nie istnieje rozwiązanie, które precyzyjnie przetwarzałoby klasyczny efekt cieplarniany w energię do ogrzewania budynku. Idąc tym tropem, postanowili oni wyprodukować system szklanych dachówek gromadzący energię cieplną.

Według szacunkowych danych, z jednego metra kwadratowego szklanych dachówek ze Szwecji można uzyskać od 300 do 500 kWh energii rocznie. Gorące powietrze, które gromadzi się pod tego typu pokryciem dachowym, jest zasysane i następnie wykorzystywane do podgrzewania specjalnego płynu, którym można ogrzewać budynek. Zaletą systemu szklanych dachówek jest możliwość współpracy z wieloma rodzajami kotłów grzewczych oraz pomp ciepła.

Przedstawiciele szwedzkiej firmy twierdzą także, że szklane dachówki są trwalsze od tradycyjnych pokryć dachowych, które wykonane są z gliny, betonu czy blachy. Gładka szklana powierzchnia ma również tę zaletę, że nie osadzają się na niej glony, porosty oraz mech. Innowacyjne pokrycie dachowe spółki SolTech Energy można stosować na nowych budynkach oraz tych, które zostały już wybudowane - szklane dachówki można bowiem łączyć z tradycyjnymi dachówkami.

źródła: pennalternativefuels.com, soltechenergy.com
zdjęcie: soltechenergy.com

Komentarze

Gość lgk

15 Maj 2020, 04:57

Wierzę, że szkło ze względu na brak nasiąkliwości, gładkość i twardość jest super trwałe. Ale jak z wagą? No i czy podobnego efektu nie da się uzyskać na zwykłej dachówce? Last but not least: jaka cena?

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT