Ogromna instalacja solarna na dachu nowego lotniska w Kuwejcie

W Kuwejcie powstaje jedno z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych lotnisk na świecie. Jak zakładają architekci, nowy budynek Kuwait International Airport będzie pierwszym na świecie lotniskiem, które uzyska ekologiczny certyfikat LEED Gold. Będzie to możliwe m.in. dzięki zamontowaniu potężnej instalacji solarnej na dachu obiektu.

Ogromna instalacja solarna na dachu nowego lotniska w Kuwejcie

Wielu ekspertów branży budowlanej oraz zwykli inwestorzy przyzwyczaili się do tego, że w ostatnim czasie najbardziej spektakularne projekty architektoniczne są realizowane nad Zatoką Perską. Prym w tym zakresie wiodą głównie Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jednak bogaci szejkowie z Kuwejtu nie chcąc pozostawać w tyle, postanowili wybudować nowe lotnisko z potężną instalacją solarną na dachu.

Autorami projektu są architekci ze znanej londyńskiej pracowni Foster+Partners. Składa się on z trzech terminali, z których każdy został przykryty dachem o długości 1,2 km. Wszystkie trzy dachy łączą się ze sobą w centralnym punkcie, tworząc atrium o wysokości 25 m.

Ogromna instalacja solarna na dachu Kuwait International Airport, jak również inne ekologiczne materiały budowlane, które zostaną wykorzystane w czasie budowy, mają umożliwić temu budynkowi uzyskanie tytułu najbardziej ekologicznego lotniska na świecie. Ponadto w połaci dachowej oraz na elewacjach budynku zostanie zamontowane specjalne szkło, które odbija promienie słoneczne. Pozwoli to na zmniejszenie zużycia energii przez systemy klimatyzacji.

źródła: fosterandpartners.com, kuwaittimes.net
zdjęcia: fosterandpartners.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT