W kampanii Europejskie Słoneczne Dni, która ma promować wykorzystywanie energii solarnej, udział wezmą również regionalne agencje energetyczne oraz centra badawczo-naukowe. Słoneczne eventy zostaną zorganizowane we wszystkich regionach Polski.
Najwięcej instytucji, które zgłosiły się do uczestnictwa w tym ogólnoeuropejskim projekcie, pochodzi z południa kraju: Śląska i Małopolski, choć duże zainteresowanie technologiami solarnymi wykazują również podmioty z Wielkopolski oraz północnych regionów Polski. Najwięcej, bo 30% z nich, stanowią jednostki edukacyjne, jak również instalatorzy systemów słonecznych - 25%.
W ramach drugiej edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni, każdy event organizowany jest przez wolontariuszy oraz wspierany wiedzą i materiałami promocyjnymi ze strony Instytutu Energetyki Odnawialnej, który czuwa organizacyjnie i merytorycznie nad koordynacją całego przedsięwzięcia w Polsce.
Patronat Honorowy nad kampanią objął: Minister Gospodarki - Waldemar Pawlak, Minister Środowiska - Marcin Korolec, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Jan Rączka, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki - Andrzej Czerwiński oraz Ambasador Danii w Polsce - Thomas Østrup Møller. Patronat Instytucjonalny sprawuje Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej oraz PKPP Lewiatan. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły także serwisy z Grupy BudujemyDom.pl - DachyB2B.pl, InstalacjeB2B.pl oraz Ekobudowanie.pl.
Kampania Europejskie Słoneczne Dni odbywa się w Polsce po raz drugi. W poprzedniej edycji zgłoszono 40 słonecznych wydarzeń, w których udział wzięło ponad 5 tys. osób. W całej zaś Europie liczba uczestników sięgnęła ponad pół miliona osób. Zainteresowani mogli spotkać się m.in. z instalatorami systemów słonecznych, zwiedzać instalacje solarne, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach oraz uczestniczyć w seminariach i konferencjach.
źródło i zdjęcie: slonecznedni.pl
Komentarze