Rusza kampania Europejskie Słoneczne Dni

Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej Europejczyków w zakresie odnawialnych źródeł energii, w tym głównie energetyki słonecznej. Wszystkie wydarzenia realizowane w Polsce zostały zebrane na specjalnie przygotowanej interaktywnej mapie wydarzeń.

Rusza kampania Europejskie Słoneczne Dni

Start kampanii Europejskie Słoneczne Dni przypada na dzień 1 maja 2012 r. W Polsce koordynatorem wydarzenia jest Instytut Energetyki Odnawialnej. Nad kampanią w całej Europie czuwa European Solar Thermal Federation (ESTIF) w Brukseli. Organizowane będą seminaria poświęcone energetyce solarnej, dni otwarte na instalacjach słonecznych oraz spotkania z instalatorami i osobami, które zrealizowały inwestycje związane z kolektorami słonecznymi.

Europejskie Słoneczne Dni 2012 - logo

Europejskie Słoneczne Dni są doskonałą okazją by dowiedzieć się więcej o energii słonecznej, sposobach jej wykorzystania oraz możliwościach uzyskania dofinansowania przy budowie instalacji. Na stronie www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen2012 dostępna jest mapa zaplanowanych wydarzeń.

Spośród wielu spotkań i atrakcji organizatorzy szczególnie polecają:

 • Festiwal Energii Słonecznej do Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Ostoi w dniach 1 - 12 maja. Wydarzenie skierowane jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak i pozostałych mieszkańców okolic Szczecina.
 • W Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, spotkanie z instalatorami systemów fotowoltaicznych. Tego samego dnia - 7 maja - w Sali Morskiej odbędzie się wykład "Spotkania z energetyką solarną", a kilka dni wcześniej - 1 maja - będzie miało miejsce spotkanie doradczo-informacyjne.
 • Europejskie Słoneczne Dni 2012 - zajęcia dla dzieciSpotkania organizowane w dniach 1 - 3 maja w Rzeszowie, gdzie będą zarówno konkursy dla najmłodszych jak i seminarium organizowane prze Europejskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych we współpracy z WFOŚiGW i Urzędem Marszałkowskim.
 • Spotkanie z instalatorami kolektorów podczas Festynu Miejskiego w Tomaszowie Lubelskim z okazji święta Konstytucji 3 maja.
 • Spotkanie z instalatorami w Wieluniu 7 maja, podczas którego odbędzie się m.in. seminarium na temat technologii słonecznej, wystawa kolektorów oraz konkursy.
 • Zwiedzanie instalacji słonecznej w Karpaczu 9 maja z firmą Regess.
 • Regionalną konferencję na temat wykorzystania energii słonecznej oraz wystawa urządzeń w Słubicach, 10 maja w Collegium Pollonicum.
 • Organizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki konkursy plastyczne i sportowe dla dzieci i młodzieży oraz prezentacje na temat energetyki słonecznej w Jaśle 11 maja.
 • Targi o tematyce słonecznej, wystawa, konkursy, spotkania tematyczne oraz bieg słoneczny w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Nysie w dniu 11 maja. Wszystko przewidziane jest dla dzieci i dorosłych.
 • Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, który odbędzie się 12 maja. Podczas Pikniku przewidziane są warsztaty i liczne pokazy zaplanowane przez Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska.
 • Wystawę kolektorów słonecznych i spotkania z instalatorami w Telatynie na stadionie sportowym 13 maja. Zaprezentowany zostanie sposób montażu całej instalacji wraz z możliwością otrzymania dotacji.
 • Konferencję i zwiedzanie instalacji słonecznej na budynkach przypałacowych w Siemczynie k. Czaplinka. Spotkanie organizuje Stowarzyszenie Henrykowskie 18 maja.
 • Nową książkę prof. Macieja Nowickiego "Nadchodzi era słońca", której wydanie jest wydarzeniem towarzyszącym kampanii.

źródło i zdjęcia: slonecznedni.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT