Kolektory słoneczne na dachu brytyjskiej stacji badawczej w Antarktyce

Brytyjska stacja badawcza w Antarktyce - British Antarctic Survey, kupiła dwa zestawy kolektorów słonecznych, które zostaną zamontowane na dachu jednego z budynków stacji. Nowoczesna instalacja solarna odciąży olejowe kotły grzewcze i tym samym pozwoli zredukować ilość spalanego oleju opałowego.

Kolektory słoneczne na dachu brytyjskiej stacji badawczej w Antarktyce

Kolektory słoneczne zostaną zainstalowane na dachu budynku Rothera Research Station, który jest częścią brytyjskiej stacji badawczej w Antarktyce. W zależności od warunków atmosferycznych, montaż instalacji solarnej odbędzie się pomiędzy grudniem 2011 r. a marcem 2012 r.

W przeciwieństwie do budynków w Wielkiej Brytanii, gdzie instalacje solarne są montowane głównie na dachach skierowanych na południe, kolektory słoneczne na dachu brytyjskiej stacji badawczej w Antarktyce będą skierowane na północ oraz południe. Jest to związane z występowaniem w tych rejonach tzw. dnia polarnego, który umożliwia pobór energii słonecznej przez 24 godziny na dobę, przez cały okres antarktycznego lata.

Firmą, która dostarcza instalacje solarne dla brytyjskiej stacji badawczej w Antarktyce jest spółka RenEnergy. Jej dyrektor zarządzający, Damian Baker, cieszy się z niezwykłego przywileju, jakim będzie dostarczenie dla stacji naukowej kompletnego systemu kolektorów słonecznych. Szef RenEnergy dodał również, że wyróżnieniem dla jego firmy będzie także możliwość udzielenia porad brytyjskim naukowcom z zakresu efektywności energetycznej instalacji solarnych.

źródła: antarctica.ac.uk, renewableenergyfocus.com
zdjęcie:  antarctica.ac.uk

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT