Nowe technologie w produkcji kolektorów Sunex

Firma Sunex to kolejny polski producent kolektorów słonecznych będący laureatem GreenEvo - projektu mający go promować za granicą nowoczesne polskie technologie. Czemu Sunex zawdzięcza to wyróżnienie?

Nowe technologie w produkcji kolektorów Sunex

O wysokiej jakości solarów z Raciborza świadczy fakt, że są one doceniane za granicą m.in. na tak wymagających rynkach jak Francja czy Niemcy. Aż 80 procent produktów Sunex trafia na eksport.

Jak przekonuje prezes firmy Sunex, Romuald Kalyciok, jego firma na bieżąco pracuje nad jak najwyższą jakością swoich produktów, a także systematycznie wprowadza nowe rozwiązania takie jak nowe technologie umożliwiające skrócenie czasu produkcji kolektorów o 20 procent, a także pozwalające na wydłużenie trwałości kolektorów do 30 lat. Nowe technologie w produkcji kolektorów Sunex powodują, że ich sprzedaż rośnie z roku na rok w tempie 50%.

Potencjał produkcyjny Sunex pozwala na wytwarzanie 120 rodzajów kolektorów, a oprócz nich także wszystkich innych elementów niezbędnych do zbudowania instalacji solarnych.

Dobrą kondycję Sunex potwierdza wyróżnienie tytułem "Gazela Biznesu" przyznane firmie w grudniu 2010r. Tytuł ten przyznawany jest firmom notującym największy wzrost przychodów. W przypadku firmy z Raciborza wyniósł on w ubiegłym roku 203,29%.

źródło i zdjęcie: heliosfera.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT