Afriso zdobywcą Gazel Biznesu 2010

Po raz szósty z rzędu, firma Afriso otrzymała statuetkę "Gazela Biznesu" przyznawaną średniej wielkości przedsiębiorstwom, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Nagroda przyznawana jest przez gazetę "Puls Biznesu".

Afriso zdobywcą Gazel Biznesu 2010

AFRISO Polska reprezentuje w Polsce interesy Grupy AFRISO - producenta niezawodnych komponentów przyjaznych instalacji.

Firma zajmuje się importem i dystrybucją wyrobów ESBE, szwedzkiego producenta zaworów temperaturowych i poruszanych siłownikami, stosowanych między innymi w instalacjach na paliwa stałe. Dwie kolejne marki zarządzane przez AFRISO Polska zajmują się produkcją przyrządów pomiarowych, służących do analizy spalin z kotłów grzewczych i kontroli klimatu w pomieszczeniach oraz elementów systemów ogrzewania powierzchniowego.

Afriso jako zdobywca Gazel Biznesu 2010 jest firmą, która musiała spełniać następujące warunki:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2007 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2007 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • w latach 2007-2009 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2007-2009 ani razu nie odnotowała straty
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej od roku 2007 (publikując je w Monitorze Polskim B albo przekazując dane do Coface Poland albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

Gazela Biznesu ma jeszcze jedną cechę, która odróżnia ją od innych biznesowych gatunków - rekinów, byków, niedźwiedzi, a tym bardziej hien. Tą cechą jest dobra reputacja i uczciwość wobec kontrahentów.

źródło i zdjęcie: afriso.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT