Australijskie oprogramowanie do modelowania cieni dachu

AppliCad, australijski producent profesjonalnego oprogramowania typu CAD, wprowadza na rynek nowy produkt do modelowania cieni dachu. Dzięki niemu można zoptymalizować ustawienie kolektorów słonecznych na dachu.

Australijskie oprogramowanie do modelowania cieni dachu

SolarWizard, to najnowszy produkt australijskiej firmy AppliCad. Został on zaprezentowany w połowie lipca 2011 r., na amerykańskich targach InterSolar. Oprogramowanie do modelowania cieni dachu pozwoli wyliczyć optymalne ustawienie kolektorów słonecznych, co znacząco może wpłynąć na efektywność instalacji solarnej.

SolarWizard wyznaczy położenie cieni oraz stopień promieniowania, który pada na trójwymiarowy model dachu. Programiści AppliCad zadbali o to, by program był kompatybilny z bibliotekami obrazów, które dostępne są w Internecie. Dzięki temu, firmy instalacyjne będą mogły szybko wyliczyć optymalne ustawienie kolektorów słonecznych na różnych rodzajach dachów.

Przeprowadzając wyliczenia, oprogramowanie do modelowania cieni dachu uwzględnia również cienie otoczenia, a także położenie geograficzne budynku. Dużą zaletą SolarWizard jest możliwość wyeksportowania danych do popularnego pakietu MS Office.

Australijska firma AppliCad specjalizowała się dotychczas w produkcji oprogramowania do modelowania przemysłowych pokryć dachowych. SolarWizard jest pierwszym, w portfolio firmy, oprogramowaniem, które umożliwia wyliczanie położenia cieni oraz stopnia nasłonecznienia dachu.

"Udział w targach InterSolar była dla mojej firmy jak wędkowanie" - powiedział Ray Smith, dyrektor zarządzający AppliCad. "Wiedzieliśmy, że mamy odpowiednie doświadczenie, jednak na nowym dla nas rynku energii słonecznej czuliśmy się trochę niepewnie. Jesteśmy jednak bardzo podekscytowani perspektywami, jakie rysują się przed naszym nowym oprogramowaniem" - dodał Smith.

źródła: prnewswire.com, applicad.com.au
zdjęcie: sxc.hu

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT