Kolektory słoneczne na dachu Polikliniki w Olsztynie

Jesienią 2011 r. ma się zakończyć montaż kolektorów słonecznych na dachu Polikliniki w Olsztynie. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w maju br. Wartość projektu, który ma się przyczynić do poprawy efektywności energetycznej placówki, wynosi niespełna 1,4 mln zł. Niemal połowa z tej sumy pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kolektory słoneczne na dachu Polikliniki w Olsztynie

Szukając oszczędności, władze coraz większej liczby publicznych placówek zwracają uwagę na odnawialne źródła energii. Popularność zyskują instalacje solarne. Jedną z tego typu inwestycji są kolektory słoneczne na dachu Polikliniki w Olsztynie. "Od maja br. na dachu szpitala prowadzono prace polegające na zamontowaniu 150 kolektorów słonecznych. To inwestycja, na której skorzystają pacjenci oraz budżet szpitala" - powiedział Janusz Chełchowski, dyrektor Polikliniki w Olsztynie.

Łączna powierzchnia kolektorów słonecznych na dachu Polikliniki w Olsztynie wyniesie 373,5 m2. 150 paneli ma znacząco zmniejszyć zużycie energii i tym samym obniżyć koszty eksploatacji budynków Polikliniki. Przewiduje się, że inwestycja ta pokryje zapotrzebowanie placówki medycznej na tanią i ciepłą wodę przez ok. 30-40 lat. Inwestor szacuje również, że zysk energetyczny wyniesie 187851,825 kWh/rok.

źródła: zdrowie.wm.pl, poliklinika.olsztyn.pl
zdjęcie: poliklinika.olsztyn.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT