PRODUCENCI
PROFIX Sp. z o.o.
ul.Łomna Las, ul. Dobra 3, 05-152  Czosnów
tel. 22 78 59 600

Spółka Profix działa w obszarze produkcji i handlu. Jest dostawcą wysokiej jakości narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, chemii technicznej i odzieży roboczej. Firma zatrudnia 250 pracowników.
Profix jest jednym z największych dystrybutorów narzędzi i elektronarzędzi w Polsce. Odpowiada za cały proces zakupu towarów od producentów. Zarządza i organizuje sieć handlową, produkuje pod markami własnymi, prowadzi obsługę logistyczną, realizuje planowe działania marketingowe. Wspiera swoich odbiorców wspólnymi działaniami marketingowymi.

Centrala firmy
Centrum Logistyczno-Dystrybucyjne zlokalizowane jest przy drodze krajowej nr 7 (kierunek na Gdańsk) w miejscowości Łomna Las – 20 kilometrów od ścisłego centrum Warszawy.
Na sieć sprzedaży Profix, składa się ponad pięćdziesiąt Biur Handlowych swym zasięgiem obejmujących terytorium całego kraju. Produkty znajdujące się w ofercie Profix trafiają do 5000 odbiorców biznesowych (sklepów, salonów technicznych) w Polsce i za granicą.

Eksport
Profix prowadzi sprzedaż eksportową do wielu krajów Europy. Na liście największych odbiorców są firmy m.in. z następujących krajów: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii, Grecji, Chorwacji, Szwecji, Islandii, Holandii oraz Bułgarii.

Nagrody
Profix jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Kilkukrotnie znajdował się w prestiżowym gronie Gazeli Biznesu. Był nagradzany Medalem Europejskim. Zdobywał tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play. Znalazł się na liście Diamentów Forbesa. W działaniu firmy bardzo ważne są projekty wspierające lokalne przedsięwzięcia. W ten sposób Profix chce podkreślić, że w biznesie liczą się nie tylko osiągnięcia biznesowe, ale również interesy społeczne.

Profix wyróżnia się niezwykle bogatą ofertą produktową. Obecnie klienci warszawskiej firmy mogą wybierać spośród 9 tys. pozycji asortymentowych różnych marek. Wszystkie oferowane produkty spełniają wysokie oczekiwania jakościowe.

Nasze marki
W swojej ofercie Profix posiada artykuły oferowane pod markami własnymi: Proline, Proline HD (m.in. narzędzia ręczne i akcesoria) i Tryton i Vulcan Concept (elektronarzędzia i narzędzia spalinowe), Lahti Pro (odzież robocza).

Jako dystrybutor, Profix od wielu lat współpracuje z ponad 140 dostawcami, oferując w ten sposób produkty najbardziej liczących się na rynku producentów. Wśród partnerów firmy znajduje się większość wiodących polskich i zagranicznych marek, m.in.: Stanley (narzędzia ręczne dla profesjonalistów i majsterkowiczów), Black&Decker (elektronarzędzia domowe), Fiskars (narzędzia ogrodnicze), Cellfast (węże i akcesoria ogrodowe), Action Can (profesjonalna chemia techniczna), DeWalt (elektronarzędzia do zastosowań profesjonalnych), Demar (specjalistyczne obuwie ochronne i robocze), Kapro (profesjonalne narzędzia pomiarowe) oraz wiele innych.

Magazyn i transport
Na powierzchni ponad 10 tys. mkw. Profix ma do dyspozycji ponad 15 tys. miejsc paletowych. Pozwala to utrzymywać optymalne stany magazynowe. Czas oczekiwania na realizację zamówień jest bardzo krótki. Dostawy na terenie Polski realizowane są w ciągu 24 godzin, a w przypadku sprzedaży poza granice kraju towar wysyłany jest następnego dnia.

Spedycja zamówień realizowana jest za pośrednictwem zewnętrznych partnerów.

Marki własne
W swojej ofercie Profix posiada artykuły oferowane pod markami własnymi: Proline, Proline HD (m.in. narzędzia ręczne i akcesoria) i Tryton i Vulcan Concept (elektronarzędzia i narzędzia spalinowe), Lahti Pro (odzież robocza).

W rozumieniu firmy Profix marka własna to produkty spełniające wysokie wymagania jakościowe. Jako pionier marki własnej na polskim rynku narzędzi i elektronarzędzi Profix zdaje sobie sprawę, że tworząc produkty oznaczone swoją nazwą angażuje swój wizerunek i dobre imię. Zanim produkty marki własnej znajdą się w sklepach, przechodzą szereg testów jakościowych i badań. Proces przygotowywania nowego produktu trwa ok. 6 miesięcy, przebiega w oparciu o szczegółowo opracowane zeszyty specyfikacji technicznych.

Profix kontroluje także pochodzenie składników produktu. Szczególną wagę przykłada do tego, aby oferowane produkty spełniały wymagane normy, aby były bezpieczne dla konsumenta, a ich jakość była wysoka i powtarzalna. W tym celu prowadzone są stałe kontrole jakości, nadzór laboratoryjny oraz wizytacje zakładów produkcyjnych.

Odpowiedzialny biznes
W działaniu spółki bardzo ważne są projekty wspierające lokalne przedsięwzięcia. W ten sposób firma chce podkreślić, że w biznesie liczą się nie tylko osiągnięcia biznesowe, ale również interesy społeczne. Poniżej prezentujemy galerię wybranych dyplomów i podziękowań, jakie firma Profix otrzymała na przestrzeni ostatnich lat.

Sklepy patronackie PROLINE
Od kilku lat Profix wspiera tworzenie nowoczesnych, dobrze zaopatrzonych punktów dystrybucji. Działają one pod szyldem "Sklep Patronacki Proline". Oferowana jest w nich atrakcyjna gama narzędzi i elektronarzędzi, dostosowana do potrzeb ostatecznych klientów. Właściciele sklepów korzystają z bogatego programu szkoleń produktowych i handlowych. Podnoszą swoje kompetencje, a także korzystają z indywidualnych programów promocyjnych i reklamowych. Obecnie działa blisko trzysta Sklepów Patronackich Proline. Planowane są otwarcia kolejnych.

Innowacyjność i unikalność programu „Sklep Patronacki Proline” została doceniona przez niezależne grono ekspertów zrzeszonych w „Business Centre Club”. „System wspierania sprzedaży w Sklepach Patronackich Proline” w roku 2011 otrzymał prestiżowe wyróżnienie w postaci „Medalu Europejskiego”.

Dodatkowe informacje na temat programu „Sklep Patronacki Proline” można uzyskać pod nr telefonu: +48 22 785 96 83

ROZWIŃ OPIS