PRODUCENCI
PROFIX Sp. z o.o.
ul.Łomna Las, ul. Dobra 3, 05-152  Czosnów
tel. 22 78 59 600

Firma zatrudnia 250 pracowników i jest jednym z największych dystrybutorów narzędzi, elektronarzędzi i odzieży roboczej w Polsce. Odpowiada za cały proces zakupu towarów od producentów, zarządza i organizuje sieć handlową, produkuje pod markami własnymi, prowadzi obsługę logistyczną, a także realizuje planowe działania marketingowe. Wspiera swoich odbiorców wspólnymi działaniami marketingowymi.

Nasze marki
W ofercie PROFIX znajdują się wysokiej jakości narzędzia PROLINE, elektronarzędzia dla profesjonalistów i hobbystów TRYTON i VULCAN oraz odzież robocza i BHP marki LAHTI PRO, będące połączeniem bezpieczeństwa i nowoczesnego, modnego designu.

Historia
PROFIX powstał na samym początku istnienia wolnego rynku w Polsce, na przełomie 1993 i 1994 roku. Firma rosła razem z rodzimą gospodarką. W latach 90-tych rynek był niezwykle chłonny, ale i niestabilny. Z czasem, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów poszukujących narzędzi bardzo dobrej jakości, ale i korzystnych cenowo, postanowiliśmy wprowadzić własne marki.

W 1998 roku na rynek weszły narzędzia ręczne PROLINE. Marka szybko odniosła błyskotliwy sukces. Już rok później w sprzedaży była pełna gama produktów PROLINE. Sukces PROLINE spowodował, że na rynek wprowadzaliśmy sukcesywnie kolejne marki (elektronarzędzia TRYTON i VULCAN oraz odzież roboczą LAHTI PRO).

W 2006 roku kupiliśmy działkę inwestycyjną o powierzchni 1,5 tyś. kw. Powstała na niej nowoczesna siedziba firmy z powierzchnią biurową wielkości 2,5 tyś. m kw. Stworzyliśmy także magazyn o powierzchni 10 tyś. m kw. i wysokości 12,5 m, który pracuje w trybie 24-godzinnym.

Rok 2018 przyniósł kolejny dynamiczny skok w rozwoju firmy. Firma została rozbudowana o nowe Centrum Logistyczno-Handlowe. Inwestycja trwała dwanaście miesięcy i obejmowała dobudowanie do istniejących już magazynów nowych powierzchni i połączenia ich w jeden "organizm". Przestrzeń magazynowa zwiększyła się o 8000 mkw, powstał także specjalnie wydzielony budynek o powierzchni 3000 mkw przeznaczony na działalność serwisowo-badawczo-usługową. Swoją siedzibę mają w nim trzy bardzo istotne dla klientów PROFIX działy: Serwis, Dział Logowania oraz Jednostka Badawczo-Rozwojowa.

Sprzedaż
Na sieć sprzedaży PROFIX, składa się ponad pięćdziesiąt Biur Handlowych swym zasięgiem obejmujących terytorium całego kraju. Produkty znajdujące się w ofercie PROFIX trafiają do 5000 odbiorców biznesowych (sklepów, salonów technicznych) w Polsce i za granicą.

Eksport
PROFIX prowadzi sprzedaż eksportową do wielu krajów Europy. Na liście największych odbiorców są firmy m.in. z następujących krajów: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii, Grecji, Chorwacji, Szwecji, Islandii, Holandii oraz Bułgarii.

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT