Nowość - młotki z systemem pochłaniającym drgania

W ofercie PROLINE znaleźć można innowacyjną serię 4 młotków, w których zastosowano wydajny system tłumiący drgania. Narzędzia wyróżniają się znakomitą ergonomią, umożliwiają doskonałą kontrolę energii uderzenia przy jednoczesnym podniesieniu komfortu pracy, przez zminimalizowanie drgań przenoszonych na ręce operatora.

Nowość - młotki z systemem pochłaniającym drgania

Komfortowe młotki z systemem pochłaniającym drgania 

Absolutna nowość w ofercie Profix - młotki Proline powinny w pierwszej kolejności zainteresować dekarzy, stolarzy, blacharzy, murarzy oraz wszystkich, którzy kochają nowości podnoszące komfort codziennej pracy.

W nowej linii młotków Proline z systemem pochłaniającym drgania znaleźć można: młotek ślusarski (12597), stolarski (12596), ciesielski (12598)i blacharski (12595).

Konstrukcja narzędzi pozwala na łatwiejsze wykonywanie typowych prac wykończeniowych i budowlanych. Kwestią tłumienia uciążliwych drgań zajmuje się specjalny mechanizm składający się ze sprężyny i twardej stalowej kulki.

Mieści się on na łączeniu obucha z rękojeścią. W momencie natrafienia na opór sprężyna pochłania szkodliwą część energii i tym samym chroni ramiona operatora. Drgania mechaniczne, jakie towarzyszą pracy z młotem, mają negatywny wpływ na zdrowie.

Warto wiedzieć, że szczególnie wibracje przenoszone przez kończyny górne negatywnie wpływają przede wszystkim na układ krążenia, nerwowy i kostno-stawowy. Natomiast najczęściej występującym schorzeniem zawodowym jest tzw. choroba naczyniowa zespołu wibracyjnego.

Objawia się ona napadowymi zaburzeniami krążenia w palcach rąk, czego znakiem szczególnym jest blednięcie opuszek palców (tzw. choroba białych palców).

Kontrola energii uderzenia

Mocne drgania powodują także wiele innych skutków funkcjonalnych. Mają znaczący wpływ na wydłużenie czasu reakcji ruchowej i wzrokowej, zaburzenia koordynacji ruchów, zmęczenie, bezsenność, rozdrażnienie i osłabienie pamięci. To z kolei negatywnie wpływa na jakość życia i wydajność pracy.

Łatwo zatem stwierdzić, że wybierając młotki Proline z systemem pochłaniającym drgania, w znacznym stopniu minimalizujemy oddziaływanie czynników szkodliwych, które mogą prowadzić do zaburzeń czucia dotyku, temperatury, pojawiania się drętwienia rąk, a w zaawansowanych przypadkach nawet zaburzeń funkcji ręki.

W zdrowie warto inwestować, a wybór młotków z systemem tłumiącym drgania jest mądrym posunięciem, które na pewno docenimy przechodząc na zasłużoną emeryturę.

Źródło i zdjęcia: Profix 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE