Osiedle Okrzei Sopot - cicho i komfortowo dzięki systemom Schöck

Osiedle Okrzei Sopot to miejsce, dzięki któremu będziemy mogli czuć wakacyjny klimat przez cały rok. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoki standard, spokojną lokalizację, a jednocześnie bezpośredni dostęp do wszystkich atrakcji oferowanych przez nadmorskie miejscowości.

Osiedle Okrzei Sopot - cicho i komfortowo dzięki systemom Schöck

Apartamenty Okrzei to zespół trzypiętrowych budynków mieszkalnych zlokalizowanych w cichej części dolnego Sopotu. Inwestorem, a jednocześnie wykonawcą była firma Invest Komfort. Za projekt osiedla odpowiedzialna jest pracownia Wolski Architekci. Projekt osiedla nawiązuje do rozwiązań zaproponowanych w konkursie arch. Andrzeja Kapuścika w zakresie układu urbanistycznego i formy dachu masardowego. W ofercie mieszkaniowej znajdują się niewielkie lokale o powierzchni poniżej 40 m2 oraz czteropokojowe, blisko stumetrowe apartamenty. Cały kompleks znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie atrakcji oferowanych przez centrum Sopotu.

Morska bryza wpadająca do mieszkania przez otwarte okna czy wieczorny spacer po plaży bez względu na porę roku to marzenie wielu z nas. Osiedle Okrzei pozwoli nam je spełnić. Apartamenty znajdują się w cichej części dolnego Sopotu pomiędzy budynkami mieszkaniowymi i usługowymi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się szkoły, sklepy czy przychodnie, czyli wszystko, co jest nam niezbędne do codziennego życia. Jednocześnie kilka minut spaceru dzieli nas od urokliwej plaży i bogatej oferty rozrywek oferowanych przez Sopot. W wolnym czasie czekają na nas klimatyczne nadmorskie kawiarnie, restauracje czy galerie sztuki, a wieczorami możemy wybrać się do jednego z modnych klubów. Dodatkowo lokalizacja zapewnia nam bezpośredni dostęp do całej infrastruktury Sopotu - urzędów, banków, szkół czy przedszkoli, co jest dużym udogodnieniem szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi.

Na terenie samej inwestycji znajduje się klub fitness oraz plac zabaw. Przestrzeń pomiędzy budynkami stanowi natomiast zielony dziedziniec wzbogacony o kompozycje roślinne, idealny do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Najwyższy standard i bezpieczeństwo

Luksusowe apartamenty Okrzei Sopot stworzone zostały z myślą o komforcie mieszkańców. Całe zamknięte osiedle jest strzeżone przez ochronę oraz monitoring, a także zabezpieczone przez system antynapadowy. Strefa wejściowa o reprezentacyjnym charakterze przywodzi na myśl luksusowy hotel. Dodatkowo zarówno windy jak i klatki schodowe oświetlone są naturalnym światłem. W projekcie inwestycji uwzględniona została podziemna hala garażowa dla mieszkańców oraz przynależne do mieszkań komórki lokatorskie.

Przestronne apartamenty wchodzące w skład kompleksu posiadają balkony, tarasy oraz loggie, a mieszkaniom zlokalizowanym na parterze przypisane są prywatne ogródki. Panoramiczne przeszklenia pozwalają rozkoszować się przepięknym widokiem roślinności otaczającej pobliski zbiornik retencyjny na Potoku Karlikowskim.

Izolacja akustyczna gwarancją ciszy

Odpowiednia akustyka budynku to nie tylko oddzielenie się od hałasu z dobiegającego z zewnątrz. Równie uciążliwe bywają dźwięki uderzeniowe generowane między innymi na klatkach schodowych. Izolację akustyczną klatek schodowych należy uwzględnić już na etapie projektu i zdecydować się na rozwiązania i materiały, które zapewnią mieszkańcom pełen komfort akustyczny.

Apartamenty Okrzei pozwalają mieszkańcom cieszyć się ciszą i spokojem dzięki zastosowaniu systemów Schöck Tronsole, które pomagają zapewnić odpowiednią izolację od dźwięków uderzeniowych dochodzących z klatek schodowych. System składa się z sześciu gotowych do montażu produktów. Mocuje się je bezpośrednio do schodów, eliminując tym samym ewentualne błędy montażowe. Elementy Schöck Tronsole skutecznie izolują akustycznie schody prefabrykowane i monolityczne, schody proste i zabiegowe oraz spoczniki stosowane na klatkach schodowych – głównie w budynkach wielorodzinnych. W skład systemu Tronsole wchodzi sześć elementów. Typ T oddziela akustycznie bieg schodów od spocznika, Typ F - bieg schodów prefabrykowanych od spocznika, typ Q - bieg schodów zabiegowych od ścian klatki schodowej, a typ B - bieg schodów od płyty fundamentowej lub stropu.

Natomiast typ Z służy do akustycznego oddzielenia spocznika od ściany klatki schodowej, a typ L zabezpiecza szczeliny pomiędzy biegiem schodów i spocznikiem lub ścianą. Wszystkie typy wzbogacone są o podporę elastomerową Schöck Elodur, która zapewnia odpowiednią izolację akustyczną, o czym świadczy również otrzymana aprobata AT-15-6961/2015 przyznana przez Zakład Akustyki ITB przy uwzględnieniu wyników badań wykonanych przez niemieckie laboratorium. Ponadto, każdy z elementów Schöck Tronsole spełnia wymagania klasy odporności ogniowej. Wysoka jakość wykonania systemu sprawia, że rozwiązanie poprawia izolacyjność akustyczną od dźwięków uderzeniowych niemalże o 10 dB w porównaniu z rozwiązaniami standardowymi. W celu zapewnienia mieszkańcom optymalnego komfortu akustycznego w inwestycji wykorzystano aż 107 sztuk łączników akustycznych Tronsole.

Ciepło i trwałość przez lata

Przestronne balkony i tarasy z pięknym widokiem na Sopot to ogromny atut osiedla Okrzei. Konstrukcje takie bywają niestety ryzykowne. W miejscu łączenia płyt balkonowych z wieńcem powstają mostki termiczne, które są przyczyną zwiększonej utraty ciepła. Jest to również miejsce w którym dochodzi do przerwania ciągłości izolacji termicznej, co może powodować powstawanie grzybów, pleśni oraz wilgoci.

Aby zapewnić mieszkańcom pełen komfort i zapobiec powstawaniu mostków termicznych twórcy inwestycji Okrzei Sopot zdecydowali się na zastosowanie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb. Produkty marki Schöck dedykowane są wszystkim rodzajom balkonów, w połączeniach żelbet-żelbet, żelbet-drewno, żelbet-stal oraz stal-stal. Schöck Isokorb montowany jest w pionowej warstwie izolacji termicznej ściany a więc stanowi jej naturalną kontynuację. Łącznik Isokorb przenosi obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwia oddzielenie ciepłych i zimnych elementów całej konstrukcji. Podczas budowy osiedla Okrzei Sopot wykorzystano 459 sztuk łączników firmy Schöck.

Dodatkowo w konstrukcji zastosowano trzpienie dylatacyjne Schöck. Rozwiązanie to przeznaczone jest do przenoszenia sił poprzecznych w szczelinach dylatacyjnych, czyli przerwach stosowanych w konstrukcjach budowlanych, umożliwiających swobodną pracę statyczną oraz odkształcenia poszczególnych elementów konstrukcji, co wpływa na wytrzymałość budynku. Trzpień dylatacyjny Schöck jest alternatywą dla tradycyjnych wsporników i łożysk ślizgowych. Do produkcji systemów Schöck Dorn wykorzystywane są stale szlachetne, które nie wymagają konserwacji i dają gwarancję trwałości na długie lata.

Osiedle Okrzei Sopot jest odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających odbiorców. Wysoki standard oraz doskonała lokalizacja zachwyci mieszkańców, a najnowocześniejsze technologie i rozwiązania sprawdzonych dostawców są gwarancją komfortu i niezawodności przez lata.

źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT