Osiedle Kwartał Uniwersytecki z rzowiązaniami Schöck

Kwartał Uniwersytecki to osiedle, które powstało z myślą o osobach ceniących zarówno dynamikę miejskiego życia, jak i ciszę oraz spokój. Mieszkańcy, którzy chcą jednocześnie cieszyć się bliskością centrum oraz ucieczką od wielkomiejskiego zgiełku, znajdą swoje miejsce na terenie nowego gdańskiego osiedla, które zostanie oddane do użytku już w październiku bieżącego roku.

Osiedle Kwartał Uniwersytecki z rzowiązaniami Schöck

Kwartał Uniwersytecki zlokalizowany jest przy ulicy Szczecińskiej w jednej z najlepiej skomunikowanych dzielnic miasta. Gdańsk Przymorze, bo o tej dzielnicy mowa, to rejon leżący na pograniczu tętniącego życiem centrum miasta, jak i spokojnego śródmieścia. W okolicy Kwartału Uniwersyteckiego znajdują się liczne tereny zielone, Uniwersytet Gdański, a także wiele punktów handlowych oraz obiekty użyteczności publicznej.

Moje własne M3

Osiedle mieści się w granicach Centralnego Pasma Usługowego. Jest położone na styku zróżnicowanych struktur miejskich, co stawiało ogromne wyzwanie przed projektantami oraz wykonawcami. Zadania stworzenia konceptu Kwartału Uniwersyteckiego podjęło się biuro projektowe Forma Architekci, natomiast pieczę Inwestora, jak i Generalnego Wykonawcy pełniła firma INPRO. Współpraca doświadczonych i nastawionych na innowacyjne rozwiązania zespołów sprawiła, że powstało osiedle, które stanowi wyrazisty punkt na mapie gdańskich nieruchomości.

W ramach Kwartału Uniwersyteckiego powstają dwa budynki w niskiej zabudowie, których cechą charakterystyczną jest zróżnicowana liczba kondygnacji. Kolejno trzy-, pięcio- oraz ośmiokondygnacyjne obiekty mieszczą 174 mieszkania oraz lokal usługowy. Przyszli lokatorzy mają możliwość wyboru odpowiedniego dla swoich potrzeb metrażu – od 26 m² do 119m².

Kwartał Uniwersytecki spełnia wszelkie wymogi mieszkańców. Budynki wyposażone są w hale garażowe, funkcjonalne piwnice oraz windy. Na terenie osiedla znajduje się również wózkarnia oraz rowerownia. Wygodnym rozwiązaniem jest również wyposażenie parkingu zewnętrznego w miejsca dla rowerów. Dla zapewnienia całkowitego spokoju oraz bezpieczeństwa teren zostanie częściowo ogrodzony, natomiast całe osiedle wyposażone zostanie w system nowoczesnego monitoringu, nad którym pieczę trzymać będzie ochrona. Przy realizacji projektu wykorzystywane są najnowsze technologie budowlane.

Cisza i spokój

Z myślą o przyszłych mieszkańcach, projektanci stworzyli przestrzenne klatki schodowe zabezpieczone przed przenoszeniem niepożądanych hałasów do wnętrz mieszkań. Ich skuteczna izolacja akustyczna została wykonana za pomocą kompletnych systemów Schöck Tronsole. Składa się on z sześciu gotowych do montażu produktów. Mocuje się je bezpośrednio do schodów, eliminując tym samym ewentualne błędy montażowe oraz mostki akustyczne. Elementy Schöck Tronsole skutecznie izolują akustycznie schody prefabrykowane i monolityczne, schody proste i zabiegowe oraz spoczniki stosowane na klatkach schodowych w budynkach wielorodzinnych. Podczas prac budowlanych zużyto 100 sztuk systemu Schöck Tronsole.

Budynki składające się na Kwartał Uniwersytecki są zaprojektowane tak, by zapewnić najwyższy komfort życia mieszkańców. Wyeliminowanie hałasów rozchodzących się z klatek schodowych gwarantuje niezakłóconą ciszę oraz spokój.

Ciepło i bezpieczeństwo

Ogromnym atutem inwestycji są duże i nasłonecznione balkony oraz tarasy. Nadmorski klimat sprzyja ich wykorzystaniu. By móc cieszyć się urokami balkonu, ważne jest, by spełniał on wszelkie wymagania dotyczące funkcjonalności oraz jakości. W tym celu projektanci Kwartału Uniwersyteckiego zdecydowali się na użycie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb. Łączenie płyt balkonowych z wieńcem to miejsce, w którym powstają mostki termiczne, będące częstą przyczyną zwiększonej utraty ciepła. W miejscu powstałego mostka cieplnego temperatura powierzchni wewnętrznych ścian i stropów spada tak nisko, że w zetknięciu z ciepłem otoczenia skrapla się w tych miejscach para wodna zawarta w powietrzu pomieszczenia. W miejscu przerwania ciągłości izolacji termicznej powstają grzyby, pleśń lub wilgoć, które naruszają wizualny aspekt ściany oraz są niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców. Do termoizolacji balkonów Kwartału Uniwersyteckiego użyto łączników.

Schöck Isokorb typu K oraz Q, które dedykowane są do oddzielania balkonów od konstrukcji budynku w połączeniach żelbet-żelbet o grubości 80mm. Isokorb K z modułem HTE, czyli łożyskiem oporowym z bardzo wytrzymałego betonu zbrojonego mikrowłóknami stalowymi, jest nośnym elementem izolacji cieplnej dla balkonów wspornikowych. Ten element konstrukcji przenosi momenty zginające i siły poprzeczne. Natomiast łącznik termoizolacyjny Schöck Isokorb Q służy do przenoszenia sił poprzecznych w elementach żelbetowych podpartych na słupach lub w loggiach. Łączniki przenoszą obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwiają oddzielenie ciepłych i zimnych elementów obiektu. Zmniejszenie grubości wykończonej płyty balkonowej, której nie trzeba dodatkowo ocieplać, a także swoboda kreowania kształtu konstrukcji, korzystnie wpływają na końcowy efekt wizualny budynku. Podczas prac przy Kwartale Uniwersyteckim łącznie wykorzystano 765 sztuk łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb, dzięki którym możliwe było stworzenie dużych, dobrze zaizolowanych balkonów oraz tarasów, stanowiących niewątpliwy atut osiedla.

Podczas prac przy Kwartale Uniwersyteckim łącznie wykorzystano 765 sztuk łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb

Kwartał Uniwersytecki to miejsce idealne dla wszystkich osób, które cenią nowoczesną architekturę opartą na funkcjonalności. Ciekawy projekt osiedla zlokalizowanego zaledwie 5,5 km od morza sprawi, że inwestycja na stałe zagości na mapie najbardziej pożądanych gdańskich nieruchomości.

źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT